Jedziesz na Wielkie Grillowanie UAM? Może spotkać Cię taka historia – relacja z powrotu na rataje

plakatIdąc na Wielkie Grillowanie UAM przygotuj się na to że w drodze powrotnej czeka cię czekanie 30 min na tramwaj, bo oczywiście jak dotrzesz na pętle os. Sobieskiego stojący tam pojazd szynowy jest już przepełniony, a ludzi na peronie jest tyle by zapełnić 3 kolejne. Sytuacja wygląda mniej więcej tak:

[nagrane żelazkiem od 45 sek. coś się dzieje]

Jak już uda Ci się wejść to na przystanku np. Plaza mogą zostać wyłamane drzwi, a motorniczy coś brzęknie przez majka potem wyjdzie zapali fajkę i będzie czekał aż wszyscy rozszyfrują co powiedział przez głośniki, aż w końcu powoli wyjdą. Pada ci bateria, więc potrzebujesz szybko dalszych parametrów podróży podaje ci je kochany kuzyn, który wie że masz niski poziom baterii, więc wysyła z 30 sms’ów żeby ją dobić.

Tramwaje nie ruszą przez jakieś półgodziny, a kolejne 2 będą przepełnione, więc idziesz na przystanek – Wyłom docierasz tam na 12 min. przed tym jak ma przyjechać bus. Szybko liczysz że nie opyla się czekać, bo kolejny przystanek jest oddalony o 7 min. z buta, a w okolicy są akademiki, więc więcej miejsca się zwolni niż na przystanku Wyłom. Tłumy z Wyłomu docierają na przystanek i mówią że nie ma szans by wejść. Uff! Mylą się, spacer był dobrą decyzją, bo potem tak samo jak na wyłomie, na przystanku autobusowym słowiańska nie da się już wsiąść. Masz nadzieje że dojedziesz na 2:30 na Kaponierę, ale na przystanku znajdującym się na moście teatralnym bijące się laski interesują tak ludzi że zapominają o istnieniu fotokomórki w drzwiach.

Docierasz na kapo spóźniony, jest 2:32 szybko kojarzysz fakty że nocny tramwaj jedzie też 2:30 i powinien być spóźniony, więc biegniesz. Docierasz na przystanek pytasz wiary czy jechał już 201 pada negatywna odpowiedź, więc oddychasz z ulgą. Rozmawiasz z przypadkowymi osobami przez 45 minut i nagle pojawia się tramwaj, wsiadasz na styk, a on akurat dziś zmienił trasę…. taka sytuacja.

Wnioski

Rok rocznie jest to samo. Choć w ubiegłych latach nie miałem problemu z powrotem to w tym roku spontaniczna akcja bez przemyślanego wcześniej powrotu zafundowała mi 5 krotnie dłuższy powrót do domu.

  • Naładuj telefon miej na nim jakdojade.pl oraz ginger’a, bo ktoś może cię z trollować
  • Zaplanuj powrót najlepsza darmowa opcja to rower albo zrzuta na taxę w 4.
  • Przeczytaj książkę Psychologia tłumu – Le Bon to tylko 95 stron, według mnie powinna to być lektura obowiązkowa w liceum.

Soundtrack do tematu: VNM – Na weekend – by wyluzować przed weekendem:

Pisane na szybko, więc sry za ew. błędy liczę na jeden komentarz w stylu cool story bro.

[update] drugi dzień grillowania został odwołany w związku z tragicznym wypadkiem.

PAINTBALL w Poznaniu! –  od 109,99 zł zamiast 220 zł za grę dla 4 osób

Poprzedni artykułJak zarabiać na zakładaniu kont w mBank’u, uwaga! więcej niż w polecambank.pl
Następny artykułPlay na kartę lubię to czy plus na kartę z pakietem internet non stop?
"Ten zwykły we mnie" to alter ego Marcina ITIQ Miłowskiego stworzone dla wpisów, które są treściami powstałymi we współpracy z markami.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.