7 powodów dlaczego wybrałem hosting dla WordPress w linuxpl (aktualnie cyber_Folks)

Na początku 2019 roku zmieniłem swój pakiet hostingowy z pakietu o nazwie W5GB na dedykowany hosting dla platformy WordPress w opcji WordPress Developer”, dodatkowo w październiku 2019 miną 4 lat od kiedy przeniosłem swój hosting WordPressa do linuxpl. W tym wpisie postanowiłem podsumować ten okres.

W kwietniu 2020 roku linuxpl zmienił swoją markę na cyber_Folks.

Przez ten czas ilość unikalnych użytkowników (UU) dla wszystkich moich stron powiększył się o 13000 i wynosił w miesiącach przed napisaniem artykułu (wrzesień 2019) około 14500 UU/miesięcznie. UPDATE kwiecień 2020 blog ITIQ zbliża się do 20000 UU/miesiąc. Jak łatwo policzyć codziennie na moje strony zagląda średnio prawie 500 osób.

Przygoda z poszukiwaniem hostingu dla wp rozpoczęła się w 2015 roku od momentu gdy cal.pl zbanował mi całe konto hostingowe, o czym pisałem tutaj. Przeprowadziłem wtedy test prędkości porównując LH.pl vs linuxpl.com o czym pisałem tutaj. Wybór padł na linuxpl (aktualnie cyber Folks) i tak zostało, poniżej 7 powodów, dlaczego nadal korzystam z usług linuxpl.

1. Dostęp do panelu DirectAdmin, PHPmyAdmin i Installatron

Przy wyborze hostingu WP panele do zarządzania stroną (a dokładniej, serwerem, bazą danych i instalacjami wp) były dla mnie pozycją obowiązkową. Pierwszego WordPressa instalowałem tak dawno temu, że pamiętam jak zainstalować go manualnie na serwerze, ale jest to za bardzo czasochłonne. 

W roku 2006  nie można było tego zrobić inaczej. Na co dzień modyfikując strony lub stawiając je dla swoich klientów nie potrzebuje tej wiedzy. Korzystam po prostu z wbudowanego w DirectAdmina Installatron. W większości moich przypadków o wiele wygodniej edytuje się pojedyncze pliki za pomocą menadżera plików dostępnego z poziomu DirectAdmina, niż robiąc to poprzez klienta FTP jak np. FileZilla.

W ostatnich miesiącach linuxpl zmienił się na cyber_Folks poniżej zmiany panelu Direct Admina na przestrzeni lat:

Stara wersja interfejsu DirectAdmin linuxpl

Nowa wersja interfejsu DirectAdmin linuxpl do kwietnia 2020

Cyber Folks panel screenshot
Najnowsza wersja (od kwietnia 2020) interfejsu Cyber Folks.

jeszcze się jej uczę, ale jest w miarę intuicyjna i na szczęście można zawsze wrócić do starego klasycznego wyglądu DirectAdmina np. w przypadku gdy w FAQ są jeszcze stare screeny z informacjami jak coś ustawić.

Sprawdź pakiety hostingu dla WordPress w Linuxpl.com

2. Support działający całą dobę, nawet w święta

Pracując na etacie wszystkie zmiany na blogu oraz pisanie artykułów wykonywałem w godzinach wieczornych. Często odbywało się to w weekendy oraz święta. Niestety niektóre zmiany powodowały błędy, których z podstawową wiedzą nie byłem w stanie rozwiązać. Na szczęście były one rozwiązywane kiedyś poprzez mail/formularz aktualnie również poprzez chat.

Ostatnim przypadkiem, który wymagał interwencji były problemy z przepięciem jednej ze stron na https, na czacie szybko dostałem informacje co muszę poprawić i jak, a odbywało się w okolicach północy.

3. Darmowy SSL Let’s Encrypt i integracja z Cloudflare

Niektóre z firm hostingowych wymagają opłaty za certyfikat SSL, w przypadku Linuxpl przez jakiś czas też nie był on dostępny za darmo (a przynajmniej dla osób z takim skillem jak ja). Po odświeżeniu oferty i wprowadzeniu pakietów dedykowanych dla WordPress, pojawił się darmowy certyfikat SSL dla WordPress’a Let’s Encrypt, który można włączyć kilkoma kliknięciami.

Przedtem korzystałem z darmowej wersji Cloudflare, który oprócz samego certyfikatu SSL chroni stronę przed atakami typu DDoS. Pamiętam że po wdrożeniu Cloudflare odczułem duży spadek spam komentarzy, aczkolwiek aktualnie również nie ma ich za wiele. Cloudflare jest wspierane przez linuxpl, ale nie chciałem mnożyć narzędzi stąd przeszedłem na większości stron na Let’s Encrypt i na razie nie zamierzam wracać do Cloudflare.

4. Automatyczne kopie zapasowe

Ludzie dzielą się na dwie grupy na tych co robią backupy i tych, którzy zaczną je robić. Dzięki temu że w linuxpl (aktualnie cyber Folks) backupy bazy robione są co 6 godzin, a plików co 24 godziny czuje się bezpiecznie. Na szczęście do tej pory potrzebowałem tylko raz skorzystania z przywrócenia swojej wersji strony z dnia poprzedniego. Przez własną nieuwagę skasowałem nieodwracalnie jeden z plików WordPress’a, który wysypał całą stronę.

Dla własnego spokoju od czasu do czasu pobieram kopie stron na swój dysk twardy, pomimo że sam linuxpl zapewnia że przechowuje 7 kopii dziennych i 4 kopie tygodniowe.

5. Najnowszy PHP 7.3 tuż po premierze

How to change PHP on DirectAdmin

Wersja PHP znacząco wpływa na szybkość ładowania się strony. Przekonałem się o tym zmieniając PHP 5.2 na 7.0, strona zyskała wtedy prawie 1 sekundę.

Aktualnie (kwiecień 2020) jest już dostępny PHP 7.4.2

Zmiana PHP to kilka kliknięć, a daje dużego kopa w prędkości ładowania się strony. Po zmianie trzeba sprawdzić czy nasz WordPress zachowuje się stabilnie. Często stare wtyczki i motywy nie wspierają nowej wersji PHP. Przy małych problemach, wystarczy przeczytać komunikat błędu, który zawiera nazwę pliku oraz numer linii, a następnie ręcznie go edytować zgodnie z instrukcjami, które znajdzie się na stackoverflow lub innych forach dedykowanych dla WordPressa.

Aktualnie większość moich stron korzysta z PHP powyżej wersji 7.2, bo niestety nie wszystkie wtyczki, potrafiłem poprawić tak aby działały na PHP w wersji 7.3.

6. Separacja WordPressów

To bardzo ważna funkcja dla osób posiadających klika WordPress’ów na jednym koncie hostingowym. W przypadku gdy jeden z WordPress’ów padnie ofiarą ataku hackerskiego, bo na przykład jakaś z wtyczek nie jest zaktualizowana i ma lukę bezpieczeństwa. Pozostałe WordPressy na naszym hostingu powinny pozostać bezpieczne.

7. Większa wydajność z wtyczką LiteSpeed Cache

W ramach usługi hosting WordPress linuxpl (aktualnie cyber Folks) wykorzystuje serwer LiteSpeed Enterprise z modułem LSCache, który wraz z integracją z darmową wtyczką do WordPressa LiteSpeed Cache pozwala na zwiększenie wydajności. Sama konfiguracja zgodnie z instrukcją dostępną na ich blogu zajmuje jakieś 15 minut i może poprawić wydajność ładowania się naszego WordPressa.

Tekst powstał we współpracy z linuxpl.

Poprzedni artykułMarketing afiliacyjny – 4 elementy, które powinieneś znać
Następny artykułEventy w Firebase jak je wykorzystać w marketingu dla aplikacji Unity, Android i iOS
Aloha! Potrzebujesz zwiększyć sprzedaż w Internecie? Zapraszam na konsultacje: Marcin ITIQ Miłowski - Digital Marketing Consultant

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.