Zmieniam hosting z cal.pl na… linuxpl.com czy lh.pl zapowiedź testu

Przyczyna zmiany hostingu WordPress czyli co przykrego spotkało mnie w cal.pl

Muszę się gdzieś wyżalić, a blog jest idealnym do tego miejscem. O 1 w nocy dostałem takiego oto maila od dostawcy hostingu cal.pl [obrazek poniżej] w skrócie moje konto zużywa 100 procesów PHP zawieszamy ci konto.

ban w cal.pl

Oznaczało to dla mnie zniknięcie z Internetu kliku moich blogów. Tak się składało że jeszcze nie spałem i dłubałem przy swoich blogach, więc odpowiedziałem co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Pomijam korespondencje, z której wynikało że sam mam znaleźć przyczynę tej sytuacji. Moje konto hostingowe było zablokowane przez 36 godzin. Nie byłem przygotowany na taką sytuację.

Przeglądając logi podejrzewałem, że za tym obciążeniem może stać atak brute force, dlatego chciałem otrzymać dostęp do konta i otrzymałem, ale bez dostępu przez przeglądarkę. Niestety moja wiedza informatyczna (a raczej brak czasu na jej zdobycie, bo wszystkiego można się nauczyć) nie pozwoliła by instalować wtyczki optymalizujące WP i zabezpieczające go przed atakami przez FTP’a.

Po rozmowach telefonicznych i wymianie maili o godzinie 16:00 straciłem nadzieje na odblokowanie konta, dlatego założyłem darmowe konto na 14 dni na linuxpl.com zmieniłem DNSy domeny jednego z blogów i zacząłem migrować. Po dobie udało się postawić 1 z blogów, reszta do tej pory, po wygranym teście hostingów WordPress gdzie wygrał linuxpl stoi właśnie tam.

Pozytywna strona zawieszenia konta w cal.pl

Z każdej złej sytuacji trzeba wyciągać coś pozytywnego stąd wkrótce na blogu pojawił się artykuł z porównaniem hostingów dla WordPress – lh.pl oraz linuxpl.com.

Wnioski, które wyciągnąłem, przydatne dla każdego posiadacza bloga i nie tylko

  • Trzeba mieć zapasowy hosting na czarną godzinę albo ludzką umowę z dostawcą hostingu. W lh.pl wspomniałem o mojej sytuacji i obiecali że w ten sposób jak cal.pl się nie zachowają choć po teście dowiem się czy wybiorę ich czy linuxpl.com
  • Jeden dzień przestoju możesz szybko zmienić DNSy na: np. darmowy hosting jakim jest: hostinger.pl o ile ma się kopie na dysku twardym można szybko ją wgrać na nowy hosting.
  • Czeka mnie optymalizacja, zabezpieczenie blogów, ale i tak miałem to w planach.
  • Zamiast się denerwować pomyśl o tym czego ta sytuacja Cię uczy ja np. przypomniałem sobie jak szybko przenieść WP na inny serwer.

Na koniec kilka truizmów, o których zawsze warto pamiętać: Rób kopie i dbaj o aktualną wersję swojego WordPress’a oraz wtyczek. Twórz silne hasła dla algorytmów nie dla siebie i wiedz gdzie je zapisałeś, a najlepiej miej je w głowie.

TUTAJ ZAPOWIADANY TEST HOSTINGU WORDPRESS

Poprzedni artykułJak zarobić na studiach 659,89 zł w 5 dni – Case Study
Następny artykułProgram partnerski ComperiaLead – opinia
Aloha! Potrzebujesz zwiększyć sprzedaż w Internecie? Zapraszam na konsultacje: Marcin ITIQ Miłowski - Digital Marketing Consultant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.