Play na kartę lubię to czy plus na kartę z pakietem internet non stop?

Od zawsze byłem klientem Plus GSM, ale wczoraj w końcu przeszedłem do PLAY. Na początku policzyłem sobie koszty korzystania z telefonu miesięcznie i jakbym mógł je zoptymalizować tak by przy jak najmniejszym koszcie miesięcznym mieć jak najwięcej darmowego neta bez limitu. Od kiedy mam smartphone’a i cenny pakietów internetowych spadły do sensownych kwot nie korzystam z SMSów oraz połączeń telefonicznych zbyt często. Większość swojej komunikacji ze światem odbywam przez Internet i to na nim najbardziej mi zależało by mieć jak najwięcej megabajtów za jak najmniejsze pieniądze.
Poniżej analiza gdzie bardziej opłaca się mieć swój numer telefonu w przypadku gdy internet jest dla nas najważniejszy i chcemy wydawać jak najmniej miesięcznie za telefon.

Plus na kartę i pakiet internet non-stop

W Plusie wydawałem 50 złotych na 3 miesiące, a na każde 30 dni miałem pakiet internetowy non-stop, który kosztuje 7 złotych. Było w nim do wykorzystania 100 mb szybkiego neta (3G), a po skończeniu 100 mb co zazwyczaj następowało po 15 dniach prędkość spadała do EDGE, ale nie byłem obarczany dodatkowymi kosztami. Ogólnie i tak zawsze korzystałem z wolniejszego Internetu, ze względu na to że w telefonie mam wybrany tryb sieci GSM, a nie WCDMA żeby bateria dłużej trzymała. Po sprawdzeniu statystyk internetowych okazało się że w ciągu miesiąca zużywam około 250 mb za pomocą sieci telefonicznej. I to była sytuacja wyjściowa, którą chciałem poprawić. Obowiązywała mnie taryfa Plus na kartę, w której koszt minuty do wszystkich 0,29 zł a za SMS płaciłem 19 groszy.

Play na kartę oferta lubię to!

W Play znalazłem ofertę Play Lubię to! gdzie przy każdym doładowywaniu otrzymuje się megabajty danych do wykorzystania. Szybko policzyłem ile będę ich miał przy obecnych wydatkach 50 pln na 3 miesiące. Wyszło mi mi 1,5 gb na 3 miesiące czyli 500 megabajtów miesięcznie.

tabela-plus-vs-play-oferta-prepaid_internet

Po zmianie taryfy na play lubię to mam 16,67 do wykorzystania na rozmowy/smsy oraz 500 mb danych do wygospodarowania. W Plusie zostawało mi 9,66 złotych na mc + 100 mb danych. Dodatkowo po przeniesieniu numeru do Play otrzymałem 60 złotych do wykorzystania, które trzeba wykorzystać przed zmianą taryfy, bo domyślnie dostaje się Play na kartę, a żeby przejść na Play lubię to trzeba posłużyć się kodem na ich stronie.

Co ciekawe posiadacze taryfy lubię to ładując telefon przez fan page Play dostają +30% do każdego doładowania pozostali tylko +15% ale niestety doładowania w Play działają w inny sposób niż w Plusie. Dla przykładu jeżeli kwota 30 złotych doładowuje telefon na 1 miesiąc a nasz okres rozmów wychodzących kończy się załóżmy 1 grudnia to jeżeli w Play doładujemy telefon 1 listopada nasz okres rozmów wychodzących i przychodzących nie zostanie przedłużony do 31 grudnia. W przypadku plus gsm tak właśnie się działo.

Warto zastanowić się nad ofertą Virgin mobile, który niedawno wszedł do Polski oferująć konkurencyjne stawki.
Poprzedni artykułJedziesz na Wielkie Grillowanie UAM? Może spotkać Cię taka historia – relacja z powrotu na rataje
Następny artykułNajlepsza lokata na czerwiec – Comperia Bonus nawet 8% w 3 miesiące
Aloha! Potrzebujesz zwiększyć sprzedaż w Internecie? Zapraszam na konsultacje: Marcin ITIQ Miłowski - Digital Marketing Consultant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.