Lista programów partnerskich

Poniżej prezentuje zbiór programów partnerskich, w których można zacząć zarabiać pieniądze na swoim blogu/stronie internetowej z krótkimi komentarzami. Niektóre z nich mają swoje recenzje i porównania na blogu.
Jeżeli nie wiesz czym jest program partnerski i marketing afiliacyjny przeczytasz o tym w tym wpisie.

Program partnerski porównywarki cen Ceneo:

Porównywarka cen to najbardziej uniwersalny program partnerski do polecania, który nie jest nachalny, ponieważ daje naszemu czytelnikowi oprócz linku do produktu korzyść w postaci znalezienia najniższej ceny.

Przykładowe zarobki Program Partnerski Ceneo Przykładowe zarobki Program Partnerski Ceneo

Program Partnerski Ceneo w mojej opinii to rozpoznawalna marka należąca do grupy Allegro, liczne widgety, duża liczba produktów z różnych kategorii, co przekłada się na dobre wyniki: Klik i dołącz do programu partnerskiego Ceneo.

Produkty finansowe – konta bankowe, lokaty

Finansowe sieci afiliacyjne to moje ulubione programy partnerskie. Głównie, dlatego że za jedno polecenie konta bankowego można zarobić nawet 150 zł. Ze względu na bogate doświadczenie porównałem wszystkie sieci oferujące produkty bankowe tutaj: wady i zalety poniższych 7 finansowych programów partnerskich.

Comperia Lead – fajne oferty na zasadzie win win win, które od czasu do czasu pojawiają się po nazwą – Comperia Bonus. Posiadają aplikację mobilną oraz dodatkowo program lojalnościowy dla swoich wydawców, wypłata od 50 zł. Moja recenzja sieci afiliacyjnej Comperia Lead opinia – tutaj na blogu.

mbank.net.pl – program partnerski mBanku, zazwyczaj większe profity niż te oferowane swoim klientom w programie poleć mBank oraz w sieciach afiliacyjnych.

money2money.com.pl – dopiero zaczynam z nimi współpracę, niskie stawki za produkty bankowe, trochę mlm ze względu na 2 stopnie w strukturze.

System Partnerski Bankier – grupa Allegro, wypłata od 50 zł, jedna z najstarszych finansowych sieci afiliacyjnych dostępnych na Polskim rynku.

Więcej informacji na temat zarabiania, polecając produkty bankowe przez Internet – można przeczytać tutaj.

Sieci Afiliacyjne / Programy Partnerskie

Jeżeli nie wiesz czym jest marketing afiliacyjny przeczytasz o tym tutaj. W tej sekcji znajdziesz sieci afiliacyjne, które w swojej ofercie mają różnego rodzaju produkty i usługi do polecania (również te bankowe). Możemy znaleźć programy partnerskie sklepów odzieżowych jak Zalando (idealne dla blogerek modowych #szafiarki), odżywek dla sportowców, dealerów samochodowych (jazdy próbne około 30 zł idealne dla blogów motoryzacyjnych), sklepów z różnego rodzaju asortymentem typu merlin.pl i wiele wiele innych. Poniżej lista platformy afiliacyjne z krótką opinią:

Sieć afiliacyjna MyLead sieć z bardzo dużą ilością programów partnerskich (prawie 400), podział programów na 15 kategorii tematycznych, mnogość modeli monetyzacji – oprócz klasycznych: CPA, CPL, CPS również SMS, Premium IVR – Interactive Voice Response za minutę połączenia telefonicznego, Chat SMS – wymiana sms’ów premium, PPI pay per install – płatność za instalacje np. aplikacji czy gry. Miałem okazje rozmawiać z supportem wieczorami nawet w weekend, więc obsługują prawie 24/7. Na blogu MyLead znajduje się baza wiedzy i dobrych praktyk, które ułatwiają start początkującym wydawcom. Panel użytkownika jest bardzo nowoczesny, super opcją jest możliwość blokowania treści poprzez social/video lockery – obejrzyj reklamę by zobaczyć treść. Na wielki plus zasługuje logowanie/rejestracja przez konto Google co przyspiesza rejestrację dostępną tutaj. Poniżej przykładowe zarobki wydawcy.

Zarobki przykładowego wydawcy
Zarobki przykładowego wydawcy MyLead

 

TradeTracker – ma dostęp między innymi do polecania produktów oferowanych na AliExpress (7,5% od sprzedaży, w dolarach, więcej o tym w artykule o zarabianiu na handlu z Chinami), ale nie tylko. Można tam znaleźć różnego rodzaju inne branże jak księgarnie, sieci komórkowe, sklepy z odzieżą i biżuterią, telekomy, turystykę i wiele innych kategorii usług, na których możemy zarabiać.

Convertiser – jest platformą marketingu afiliacyjnego, która pomaga reklamodawcom pozyskiwać nowych klientów, a wydawcom monetyzować treści dzięki zautomatyzowanym narzędziom w tym posiadają wtyczkę do WordPress’a i wiele ciekawych innowacyjnych rozwiązań. Ich widgety są bardzo atrakcyjne wizualnie. Za najciekawszy program partnerski jaki oferują uważam Decathlon, ze względu na rozpoznawalną markę oraz rozliczanie prowizji nie tylko w modelu atrybucji last click.

Złote myśli – jeden z najstarszych programów partnerskich z książkami, ebookami i audiobookami związanymi głównie z rozwojem osobistym i biznesem. Przykładem sposobu na zarabianie może być np. polecanie książek, które samemu się przeczytało.

Polecanie produktów z Chin – 3 sklepy online

Po swoich testach i próbach zarabiania na „chińskiej afiliacji” napisałem artykuł na temat ile trzeba sprzedać, by zarobić 2000 złotych polecając produkty z Chin. Możesz go przeczytać tutaj – 3 programy partnerskie z Chin – Aliexpress, Banggood, Gearbest.

Hostingi stron www i domeny

linuxpl.com – aktualny mój hostingodawca, fajne jest to że można dogadać się tak że wygenerowana prowizja od sprzedaży jest traktowana jako rabat do hostingu. Dlaczego wybrałem hosting linuxpl.com dla swoich WordPressów dowiesz się w tym teście.

lh.pl – również posiada swój program partnerski. Byłem o włos by u nich trzymać swoje blogi, dlaczego wybrałem linuxpl, a nie LH możesz przeczytasz w porównaniu LH.pl i LINUXPL.com

aftermarket.pl – jedno z tańszych miejsc do przedłużania i rejestracji domen. swojego czasu najpopularniejsza platforma do kupowania domen.

Pozycjonowanie stron internetowych

WhitePress.pl– pisanie artykułów na zamówienie, współpraca z influencerami, biuro PR dla firm i wiele innych funkcjonalności. Warto skorzystać z funkcji bycia reklamodawcą, wtedy w zakładce „lista influencerów” będziemy mogli zobaczyć ile za współpracę życzą sobie poszczególni blogerzy, co ciekawe Ci z dobrymi zasięgami na dzień dobry chcą ponad 7500 zł za wpis.

Inne programy partnerskie

Envato Market – Największa na świecie baza motywów WordPress, grafik, muzyki, różnych szablonów itd… Bardzo dobra rozpoznawalna marka wśród developerów w Polsce i na świecie. W 2018 roku rozbudowali swój program partnerski do bardziej rozbudowanego, teraz można np. prosić o specjalne kody rabatowe dla konkretnych produktów.

Przykładowe zarobki ThemeForest
Przykładowe zarobki ThemeForest

30% od każdego depozytu zarejestrowanego z naszego linku użytkownika np. 6$ z 20$ wpłaconych przez osobę z naszego polecenia. Dodatkowo warto posiadać tam konto ze względu na darmowe (normalnie płatne) szablony WordPress, dźwięki, grafiki, pliki wideo i inne, które otrzymujemy co tydzień na swojego maila.

AirBnB – największa sieć apartamentów na wynajem na świecie. Idealna dla blogerów, którzy podróżują i opisują swoje noclegi.

Moje przykładowe zarobki z airbnb
Moje przykładowe zarobki z programem partnerskim airbnb

Dzięki programowi partnerskiemu AirBnB dajesz czytelnikowi około 100 zł poprzez taki link: https://www.airbnb.com/c/TwojNick (około ponieważ dokładna kwota jest zależna od kursu dolara) dla pierwszej rezerwacji, a sam otrzymujesz około 50 zł na podróże. Dodatkowo można polecać osoby posiadające mieszkania na wynajem, za co otrzymujemy około 250 zł. Niestety największym minusem zarabiania z airbnb jest to że środki po 1 roku przepadają i można je wykorzystać tylko od minimalnej kwoty rezerwacji. Dlatego można je bardziej traktować jako około 80% rabat za wynajem apartamentu niż zarobione na czysto pieniądze.

Przeczytaj inne artykuły na blogu ITIQ o zarabianiu w Internecie.