O blogu ITIQ i autorze

Aloha! na blogu IT IQ, nazywam się Marcin i na tej stronie prezentuje informacje na temat bloga, którego właśnie przeglądasz.

O czym jest blog IT IQ?

Swojego czasu w podtytule bloga było napisane: “o wszystkim, co mnie interesuje” i tak po części jest, ponieważ mam szerokie zainteresowania. Aktualnie na blogu skupiam się na artykułach o marketingu internetowym, zarabianiu w Internecie, sporcie w szczególności kitesurfingu i snowboardzie.

Blog podzielony jest na dwóch autorów. Autorem “Ten zwykły we mnie” są oznaczone wpisy pisane za czasów, gdy blog był moim zapleczem na różnego rodzaju publikacje, które nie pasowały do moich innych blogów. Sam zwrot “Ten zwykły we mnie” to nawiązanie do jednego z utworów rapera Ten Typ Mes o takim właśnie tytule. Drugi autor – “Marcin IT IQ” to ja, można powiedzieć że są to wpisy, za które się nie wstydzę 😉

Skąd nazwa bloga ITIQ?

Mówią że przypadek rządzi światem… i tak trochę jest z nazwą bloga, bo wzięła się ona od nazwy wolnej domeny. Przed zakupem domeny itiq.pl zapytałem znajomego z większym doświadczeniem w handlu domenami niż ja, czy warto ją kupić, odpowiedział: “Kupuj, albo ja ją kupię” no i kupiłem. W tamtym okresie interesowałem się psychologią i zastanawiałem się, czy też nie zacząć o niej pisać w połączeniu ze światem IT. Jak widać nie wyszło. Nazwa jest krótka i jest fajną grą słów. Można ją przeczytać jako it IQ – to inteligencja lub IT IQ co można przetłumaczyć jako inteligencja związana z technologią.

Moja historia blogowania sięga 2006 roku

Swoją przygodę z blogowaniem na WordPressie rozpocząłem ponad 10 lat temu. Dokładniej w maju 2006 roku jako gimnazjalista założyłem swoje pierwsze konto hostingowe. Były to czasy darmowych hostingów – cba.pl i yoyo.pl. Nie było wtedy dostępnych automatycznych instalatorów i wszystko trzeba było konfigurować ręcznie. Dzięki czemu, nauczyłem się podstaw konfigurowania stron internetowych, HTML oraz CSS.

Mail potwierdzający otwarcie konta hostingowego na yoyo.pl
28 maja 2006 – Mail potwierdzający otwarcie konta hostingowego na yoyo.pl

Na swoim pierwszym blogu opisywałem głównie poznańską scenę hip-hop, nagrywałem audycje radiowe i wrzucałem je do Internetu. Pamiętam, że rekordową ilość pobrań audycji z poznańskim raperem DonGuralEsko na antenie nieistniejącego już radia RMI FM pobrano ponad 4 tysiące razy, co według mnie było nie lada wyczynem jak na tamte czasy. Niestety hosting yoyo.pl już nie istnieje, a mój blog przepadł bezpowrotnie.

Przez okres liceum mój zapał do blogowania zmalał i odrodził się po pierwszej stałej pracy na studiach gdzie byłem “doradcą finansowym”. Podczas tej pracy dowiedziałem się o wysokich prowizjach jakie można otrzymać w przypadku polecania produktów finansowych. Pogooglałem i dowiedziałem się że jest to również możliwe w Internecie – Jak zarabiać na polecaniu produktów bankowych w Internecie dowiesz się tutaj. Tak powstał mój kolejny blog dotyczący promocji bankowych, który rozwijałem przez ponad dwa lata.

Na podstawie zebranych doświadczeń otworzyłem kolejny blog tym razem od drugiej strony, czyli jak zarabiać na polecaniu produktów bankowych. Jednak po roku stwierdziłem, że go zamykam. Wszystkie artykuły przeniosłem tutaj do kategorii Zarabianie w Internecie.

Współpraca i kontakt

W ramach współpracy można skontaktować się przez pośrednika Platformę WhitePress lub napisać na maila: x(małpa)itiq.pl