O blogu ITIQ i autorze

Aloha! na blogu ITIQ, nazywam się Marcin Miłowski i na tej stronie dowiesz się paru informacji o blogu, którego właśnie przeglądasz oraz o mnie.

O czym jest blog ITIQ?

Swojego czasu w podtytule bloga było napisane: „o wszystkim, co mnie interesuje” i tak po części jest nadal. Jednak w 2017 roku zdecydowałem się skupić na artykułach o marketingu internetowym, zarabianiu w Internecie oraz sporcie w szczególności kitesurfingu i snowboardzie.

Skąd pomysł na nazwę bloga – ITIQ?

Mówią że przypadek rządzi światem… i tak trochę jest z nazwą bloga, bo wzięła się ona od nazwy wolnej domeny. Przed zakupem domeny itiq.pl zapytałem znajomego z większym doświadczeniem w handlu domenami niż ja, czy warto ją kupić, odpowiedział: „Kupuj, albo ja ją kupię” no i kupiłem. W tamtym okresie interesowałem się psychologią i zastanawiałem się, czy też nie zacząć o niej pisać w połączeniu ze światem IT. Jak widać nie wyszło. Nazwa jest krótka i jest fajną grą słów. Można ją przeczytać jako it IQ – to inteligencja lub IT IQ co można przetłumaczyć jako inteligencja związana z technologią.

Moja historia blogowania sięga 2006 roku

Swoją przygodę z blogowaniem na WordPressie rozpocząłem ponad 12 lat temu. Dokładniej w maju 2006 roku jako gimnazjalista założyłem swoje pierwsze konto hostingowe. Były to czasy darmowych hostingów – cba.pl i yoyo.pl. Nie było wtedy dostępnych automatycznych instalatorów i wszystko trzeba było konfigurować ręcznie. Dzięki czemu, nauczyłem się podstaw konfigurowania stron internetowych, HTML oraz CSS.

Mail potwierdzający otwarcie konta hostingowego na yoyo.pl
28 maja 2006 – Mail potwierdzający otwarcie konta hostingowego na yoyo.pl

Na swoim pierwszym blogu opisywałem głównie poznańską scenę hip-hop, nagrywałem audycje radiowe i wrzucałem je do Internetu. Pamiętam, że rekordową ilość pobrań audycji z poznańskim raperem DonGuralEsko na antenie nieistniejącego już radia RMI FM pobrano ponad 4 tysiące razy, co według mnie było nie lada wyczynem jak na tamte czasy. Niestety hosting yoyo.pl już nie istnieje, a mój blog przepadł bezpowrotnie.

O autorze bloga ITIQ

Więcej o mnie dowiesz się na mojej stronie internetowej: Digital Marketing Specialist – Milowski.eu oraz portalu Linkedin – Marcin Miłowski.

Współpraca

Bloga ITIQ od stycznia 2018 roku do sierpnia 2018 roku (8 miesięcy) odwiedziło 56 013 użytkowników co daje średnio około 7000 użytkowników miesięcznie. Poniżej screenshot liczby użytkowników oraz odsłon bloga z Google Analytics:
Statystyki bloga

W ramach współpracy można skontaktować się przez pośrednika platformę WhitePress lub napisać na maila: x(małpa)itiq.pl