O blogu ITIQ i autorze

Konsultacje marketingowe

Aloha! na blogu ITIQ, nazywam się Marcin Miłowski i na tej stronie dowiesz się paru informacji o blogu, którego właśnie przeglądasz oraz o mnie.

O czym jest blog ITIQ?

Swojego czasu w podtytule bloga było napisane: „o wszystkim, co mnie interesuje” i tak po części jest nadal. Jednak od 2017 roku zdecydowałem się skupić na artykułach o marketingu internetowym, zarabianiu w Internecie oraz sporcie w szczególności kitesurfingu i snowboardzie.

Skąd pomysł na nazwę bloga – ITIQ?

Mówią że przypadek rządzi światem… i tak trochę jest z nazwą bloga, bo wzięła się ona od nazwy wolnej domeny. Przed zakupem domeny itiq.pl zapytałem znajomego z większym doświadczeniem w handlu domenami niż ja, czy warto ją kupić, odpowiedział: „Kupuj, albo ja ją kupię” no i kupiłem. W tamtym okresie interesowałem się psychologią i zastanawiałem się, czy też nie zacząć o niej pisać w połączeniu ze światem IT. Jak widać nie wyszło. Nazwa jest krótka i jest fajną grą słów. Można ją przeczytać jako it IQ – to inteligencja lub IT IQ co można przetłumaczyć jako inteligencja związana z technologią.

Częste pytania dotyczące bloga i krótkie odpowiedzi

  • Na jakiej skórce WordPress stoi blog ITIQ? – Template to Newspaper z ThemeForest,
  • Z jakiego hostingu WordPress korzystasz? – Hosting SSD dla WordPress od Linuxpl.com, dlaczego wybrałem linuxpl dla Linuxpl.com, dlaczego wybrałem linuxpl dla hostingu wp przeczytasz tutaj.
  • Czy żyjesz z bloga? – nie, jestem na co dzień freelancerem konsultantem digital marketingu, więcej o mnie na milowski.eu
  • Jakiego sprzętu używasz do pracy? – ultrabook Asus ux430un, więcej o nim w recenzji tutaj.
  • Księgowość online? Tak i nie, korzystam od ponad roku z infakt.pl (otrzymaj 10% rabatu), ale dodatkowo księgowością zajmuje się realna księgowa.
  • Firmowe konto bankowe? Założyłem w Idea Banku, głównie ze względu na darmowy coworking space dla klientów. Niestety nie mogłem skorzystać z premii 600 zł dla nowych klientów, bo wcześniej miałem tam lokaty.

Moja historia blogowania sięga 2006 roku

Swoją przygodę z blogowaniem na WordPressie rozpocząłem ponad 13 lat temu. Dokładniej w maju 2006 roku jako gimnazjalista założyłem swoje pierwsze konto hostingowe. Były to czasy darmowych hostingów – cba.pl i yoyo.pl. Nie było wtedy dostępnych automatycznych instalatorów i wszystko trzeba było konfigurować ręcznie. Dzięki czemu, nauczyłem się podstaw konfigurowania stron internetowych, HTML oraz CSS.

Mail potwierdzający otwarcie konta hostingowego na yoyo.pl
28 maja 2006 – Mail potwierdzający otwarcie konta hostingowego na yoyo.pl

Na swoim pierwszym blogu opisywałem głównie poznańską scenę hip-hop, nagrywałem audycje radiowe i wrzucałem je do Internetu. Pamiętam, że rekordową ilość pobrań audycji z poznańskim raperem DonGuralEsko na antenie nieistniejącego już radia RMI FM pobrano ponad 4 tysiące razy, co według mnie było nie lada wyczynem jak na tamte czasy. Niestety hosting yoyo.pl już nie istnieje, a mój blog przepadł bezpowrotnie.

O autorze bloga ITIQ

Więcej o mnie dowiesz się na mojej stronie internetowej: Digital Marketing Specialist – Milowski.eu oraz portalu Linkedin – Marcin Miłowski.

Współpraca i statystki bloga

W okresie kwiecień 2018 – kwiecień 2019 Bloga ITIQ odwiedziło ponad 113 000 użytkowników. Poniżej screenshot miesięcznej liczby użytkowników oraz odsłon bloga z Google Analytics:

W ramach współpracy zapraszam poprzez maila: marcin[małpa]milowski.eu, fanpage ITIQ lub linkedin – Marcin Miłowski