O blogu ITIQ i autorze

Aloha! na blogu ITIQ, nazywam się Marcin i na tej stronie prezentuje informacje na temat bloga, którego właśnie przeglądasz.

O czym jest blog ITIQ?

Swojego czasu w podtytule bloga było napisane: „o wszystkim, co mnie interesuje” i tak po części jest, ponieważ mam szerokie zainteresowania. Jednak w 2017 roku zdecydowałem się skupić na artykułach o marketingu internetowym, sporcie w szczególności kitesurfingu i snowboardzie.

Skąd nazwa bloga ITIQ?

Mówią że przypadek rządzi światem… i tak trochę jest z nazwą bloga, bo wzięła się ona od nazwy wolnej domeny. Przed zakupem domeny itiq.pl zapytałem znajomego z większym doświadczeniem w handlu domenami niż ja, czy warto ją kupić, odpowiedział: „Kupuj, albo ja ją kupię” no i kupiłem. W tamtym okresie interesowałem się psychologią i zastanawiałem się, czy też nie zacząć o niej pisać w połączeniu ze światem IT. Jak widać nie wyszło. Nazwa jest krótka i jest fajną grą słów. Można ją przeczytać jako it IQ – to inteligencja lub IT IQ co można przetłumaczyć jako inteligencja związana z technologią.

Moja historia blogowania sięga 2006 roku

Swoją przygodę z blogowaniem na WordPressie rozpocząłem ponad 11 lat temu. Dokładniej w maju 2006 roku jako gimnazjalista założyłem swoje pierwsze konto hostingowe. Były to czasy darmowych hostingów – cba.pl i yoyo.pl. Nie było wtedy dostępnych automatycznych instalatorów i wszystko trzeba było konfigurować ręcznie. Dzięki czemu, nauczyłem się podstaw konfigurowania stron internetowych, HTML oraz CSS.

Mail potwierdzający otwarcie konta hostingowego na yoyo.pl
28 maja 2006 – Mail potwierdzający otwarcie konta hostingowego na yoyo.pl

Na swoim pierwszym blogu opisywałem głównie poznańską scenę hip-hop, nagrywałem audycje radiowe i wrzucałem je do Internetu. Pamiętam, że rekordową ilość pobrań audycji z poznańskim raperem DonGuralEsko na antenie nieistniejącego już radia RMI FM pobrano ponad 4 tysiące razy, co według mnie było nie lada wyczynem jak na tamte czasy. Niestety hosting yoyo.pl już nie istnieje, a mój blog przepadł bezpowrotnie.

W ramach współpracy można skontaktować się przez pośrednika Platformę WhitePress lub napisać maila: x(małpa)itiq.pl

Miło że czytasz pamiętaj o lajku 🙂