Jak zarobić na studiach 659,89 zł w 5 dni – Case Study

Sieci afiliacyjne stwarzają możliwość wygenerowania łatwego dochodu bez wychodzenia z domu. Jest to idealny sposób na zarabianie na studiach. Okresowe podnoszenie prowizji oraz konkursy z nagrodami dla najlepszych wydawców, dodatkowo motywują do działania oraz stwarzają okazje na otrzymanie większego wynagrodzenia niż normalnie. Na przykładzie promocji sieci Systemu Partnerskiego Bankier.pl, pokażę jak można zarobić około 650 złotych na czysto w niecałe 5 dni. Moją dodatkową motywacją był skradziony rower, na który ciężko pracowałem roznosząc ulotki całe wakacje, więc promocja idealnie zgrała się z tym smutnym wydarzeniem w moim życiu.

promocja bankowa SPB konkurs dla wydawcowpromocja bankowa SPB konkurs dla wydawcow

Na czym polegała promocja „jesienne kontobranie”?

Portal zorganizował okresową promocję „Jesienne kontobranie”, w której wydawcy z trzech pierwszych miejsc, który otworzą największą ilość kont w mBanku za swoim pośrednictwem otrzymają odpowiednio tablet Samsung Galaxy TAB P1000 o wartości 1599 złotych brutto, konsole do gier Sony Playstation 3 Slim 320GB, netbooka MSI Wind U270. Ponadto każdy wydawca, który otworzy co najmniej 10 kont otrzyma nagrodę gwarantowaną w postaci wieży albo odtwarzacza DVD lub ekwiwalent pieniężny równoważny wartością owego sprzętu. Równowartość wynosiła odpowiednio 359 i 339 złotych brutto. Promocja trwała od 21 września 2011 roku do 31 października 2011 i w trakcie niej prowizja wzrastała. Afilianci nie byli poinformowani o tym, że prowizja będzie podnoszona. Informacje o podniesieniu prowizji otrzymywało się za pomocą maila, którego zdjęcie widać na obrazku oraz w aktualnościach po zalogowaniu się w panelu administracyjnym.

Mail informujący o podniesieniu prowizji
Mail informujący o podniesieniu prowizji

Wynagrodzenie było rozdzielone na dwie części. Pierwsza część była otrzymywana za same założenie konta i jej kwota wynosiła na początku 50 złotych. Druga część wynosiła 30 złotych i była przyznawana dla osób, które spełniły dodatkowy warunek. Warunek ten polegał na zanotowaniu salda w wysokości 200 złotych w ciągu 120 dni od otwarcia rachunku. Przy czym środki pieniężne musiały znajdować się na koncie minimum dobę. Łączna stawka w ostatnim tygodniu konkursu wzrosła z 80 złotych do 105 złotych. Wynagrodzenie za założenie konta wzrosło do 65 złotych, a za spełnienie dodatkowego warunku do 40 złotych. Pomimo tego, było to o 15 zł mniejszym wynagrodzeniem, niż te które można było zdobyć polecając bezpośrednio przez system partnerski BRE banku – mbank.net.pl. Program partnerski mBanku, dawał wtedy 120 złotych za każde ekonto. Jednakże otwierając 10 kont przy założeniu, że każde z nich spełnia warunki salda 200 złotych, otrzymujemy nagrodę o równowartości 359 złotych. Daje to dodatkowo 35 zł do każdego konta, dzięki czemu można było otrzymać 140 zł za założenie jednego konta bankowego.

W jaki sposób promowałem otwarcie konta bankowego?

Od dłuższego czasu posiadałem konto w programach partnerskich (lista tutaj). Dlatego, aby zarobić musiałem jedynie skonstruować ofertę atrakcyjną dla wszystkich ze stron – ja zgarniam prowizje wraz z premią, bank ma klienta, a osoba otwierająca konto….. no właśnie. Dobrym pomysłem było podzielenie się zyskiem, dzięki temu mamy model 3 x win, każda ze stron wygrywa. Przyjąłem że postawię znajomym dobry zestaw imprezowy: wódka klasy premium (40 zł) + popita (5 zł) + przekąski (5 zł). A tak serio dawałem im 50 złotych dla każdej osoby, która założyła konto i spełniła dodatkowy warunek przelewu 200 złotych lub tylko 30 złotych dla osoby, która tylko otworzy konto. Kolejnymi krokami były:

  1. Zaznajomienie się z ofertą – aby dobrze coś sprzedawać należy zapoznać się z regulaminem oraz z samą ofertą, którą chcemy polecać. Jest to bardzo istotne, aby być w stanie odpowiedzieć na każde pytanie osoby zainteresowanej promocją.
  2. Stworzenie kreacji reklamowej – na podstawie informacji zawartych w regulaminie oraz samej ofercie należy stworzyć treść reklamową. Treść ta musi być jak najkrótsza i jak najbardziej treściwa, przekazując tylko kluczowe reguły obowiązujące w promocji i zasady wypłacenia wynagrodzenia.
  3. Stworzenie niepowtarzalnych linków – aby móc sprawdzać naszą skuteczność oraz rozliczyć się z osobami zaglądającymi konto, należało stworzyć indywidualne linki. Dzięki temu można śledzić, która z form reklamowych najlepiej konwertuje lub w naszym przypadku, która osoba podpisała już wniosek.
  4. Wysłanie stworzonej kreacji do kilku znajomych – poproś o feedback, tworząc na początku ofertę możesz nie zwrócić  uwagi na istotne elementy.
  5. Poprawki w treści i nauka na własnych błędach – po zaproponowaniu kilku osobą naszej oferty na pewno pojawią się pytania, których nie przewidzieliśmy. Warto w tym miejscu poprawić swoją kreacje reklamową, by zaoszczędzić sobie czasu na przyszłe pytania.
  6. Wysłanie poprawionej i uzupełnionej kreacji do grup dyskusyjnych oraz do znajomych za pomocą komunikatora, FB.
  7. Ręczny remarketing – jeżeli wysłanie nie przyniesie konwersji, warto zapytać danej osoby czy ją dostała co na jej temat sądzi ewentualnie zadzwonić i rozwiać ewentualne wątpliwości.

Podsumowanie zakładania kont w mBanku przez program partnerski:

W ciągu 5 dni wniosek o otwarcie konta złożyło 12 osób z czego 11 finalnie założyło konto. Niestety 1 osoba nie spełniła warunku, aby otrzymać pełne wynagrodzenie w wysokości 50 złotych, ale 30 zł też ją zadowoliło. 10 kont po 105 złotych wynagrodzenia za każde + 60 złotych za osobę, która nie spełniła dodatkowego warunku + 359 nagrody gwarantowanej = 1469 zł. Koszty wynagrodzenia znajomych: 10*50+30=530 zł. Razem zarobionego hajsu: 1469 – 530 = 939 złotych brutto.

Daje to nam finalny wynik 1469 – 530 – (1469*0,19[podatek])= 659,89 zł.

Wiem że nie jest to rewelacyjna kwota, ale przeliczając to na godziny pracy to stawka godzinowa wyszła około 30 zł/h.

Jak ja mogę wykorzystać zdobytą wiedzę z tego artykułu?

Sieci afiliacyjne cały czas prowadzą różnego rodzaju konkursy, czasami nie potrzeba posiadać własnej strony internetowej by je promować, choć warto ją posiadać. Gdy jej nie masz zawsze można na szybko postawić sobie bloga np. na wordpress.com albo blogger.com, a potem dołączyć do jakiegoś z programów partnerskich. Ich spis możesz znaleźć na tej stronie: lista programów partnerskich wartych polecenia.

Polecanie kont bankowych możesz rozpocząć również w 1 z X finansowych programów partnerskich, ich opis z wadami i zaletami tutaj na blogu.

Poprzedni artykułEuro bank daje 4%, a potem nawet 5% na 3 miesięcznej lokacie + 50 zł
Następny artykułZmieniam hosting z cal.pl na… linuxpl.com czy lh.pl zapowiedź testu
Aloha! Potrzebujesz zwiększyć sprzedaż w Internecie? Zapraszam na konsultacje: Marcin ITIQ Miłowski - Digital Marketing Consultant

1 KOMENTARZ

  1. Witaj. Bardzo fajny poradnik, jak w prosty sposób zarobić na programie partnerskim. Sporo się musiałeś napracować, ale jak widzę opłacało się. Gratuluje i życzę dalszych sukcesów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.