Jaki hosting dla WordPress? – 6 testów hostingu lh.pl i linuxpl.com

19
Test hosting pod Wordpress - cover

Szybkość wczytywania się strony internetowej niezależnie czy jest to wordpress czy inny CMS to jeden z wielu czynników rankingujących w SEO. Dlatego wybór odpowiedniego hostingu pod WordPress jest istotny jeżeli chcemy zajmować pierwsze pozycje w wyszukiwarce. Poniżej niezależne porównanie dwóch serwerów dla wordpress – linuxpl oraz lh.

Dlaczego testuje tylko hosting WordPress – linuxpl .com i lh.pl ?

Po awarii, a raczej banie w cal.pl (o sprawie pisałem tutaj) szukałem na szybko hostingu z darmowym okresem próbnym i zarządzaniem za pomocą panelu DirectAdmin. Wpadłem linuxpl .com i ehost.pl. Z ehost.pl musiałem szybko zrezygnować, bo panel admina tworzy się na domenie strony, którą dopiero przepiąłem.

Gdy już otworzyłem konto i rozpocząłem migracje przypomniałem sobie o artykule sprawnymarketing.pl/jaki-hosting-pod-wordpressa, gdzie wygrał hosting LH.pl, na drugim miejscu był bardzo lubiany przez blogerów zenbox.pl. Miniatura wykładu o artykule: "Jaki hosting pod WordPressa – który z 5 dostawców zwiększy konwersję?"Sam artykuł skomentowałem pytając o to czy ustawione wersje PHP mają znaczenie podczas testowania prędkości serwerów. Według odpowiedzi na mój komentarz eksperci mówią że wersja PHP ma znaczenie, a sam test sprawnego marketingu jak się okazało jest artykułem sponsorowanym przez LH. Więcej informacji – ile kosztował artykuł „Jaki hosting pod WordPressa – który z 5 dostawców zwiększy konwersję?” i jak był promowany dowiecie się na YouTube. W tym miejscu chciałbym zaznaczyć że mój artykuł nie jest sponsorowany, napisałem go sam z siebie, poświęcając ponad 8 godzin na testy, screeny i pisanie. Zarabiam jedynie przez programy partnerskie obu hostingodawców, czyli w przypadku gdy ktoś po kliknięciu zakupi konto hostingowe.

Z perspektywy czasu cieszę się że miałem okazję przetestować dwa hostingi WordPress’a na tej samej wersji PHP 5.6.13 z tym samym kontentem. Tym samym pokazując że wersja ustawionego PHP ma znaczenie oraz rzetelnie porównując obie firmy hostingowe.

Jak testowałem hosting WordPress?

Blogi były testowane w miarę o tej samej porze dnia – po północy, choć przy niektórych badaniach widać godzinę poranną. W piątek testowany był linuxpl .com, a w sobotę lh.pl.

Testowane pakiety hostingowe:

Ze względu na to że pakiety różnią się ceną zapytałem mailowo w linuxpl .com czy parametrami serwera takimi jak: Limit połączeń do MySQL, Ograniczenie zużycia RAM, Limit liczby procesów pakiety W10GB i W2GB różnią się od siebie. Otrzymałem odpowiedź że Pakiet W2GB w cenie 128 zł brutto ma te same parametry, różni się jedynie transferem miesięcznym i pojemnością.

Specyfikacja testowanych blogów opartych o WordPress

Wordpresowy blog został przeniesiony ręcznie na serwer linuxpl .com (oczywiście robią to za klienta, ale dla mnie liczył się czas), w lh.pl zrobili migrację za mnie metodą serwer <-> serwer. W trakcie testu blog posiadał 10 wpisów korzystając ze skórki Hueman v. 1.5.4.

Wynik prędkości/jakości według developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ jest bardzo niski. Nie zdziwiło mnie to, bo optymalizacja tego bloga pod kątem prędkości ładowania się była dopiero przede mną. Poniżej wyniki testu PageSpeed Google:

Wynik PageSpeed bloga wordpress 1 Wynik PageSpeed bloga wordpress 2

Testowałem również inny blog, ale na razie tylko na linuxpl .com. Nie przeniosłem go jeszcze na LH.pl. Miałem to zrobić po teście mojego już ex bloga ZacznijZarabiac.pl Drugi blog miał 61 opublikowanych artykułów i o wiele większy ruch niż startujący wtedy ZacznijZarabiac.pl. Oba blogi były testowane na aktualnej wtedy wersji WordPress’a 4.3.1

Włączone wtyczki do WordPress’a podczas testów na testowanym blogu:

 • Broken Link Checker Wersja 1.10.10
 • WinkPress Affiliate Links Manager Wersja 1.2
 • Limit Login Attempts Wersja 1.7.1
 • Cookie Law Info Wersja 1.5.3
 • Google Analyticator Wersja 6.4.9.6
 • MailChimp for WordPress Lite Wersja 2.3.16
 • Twitter Facebook Social Share Wersja 2.4.3
 • Ultimate Nofollow Wersja 1.4.3
 • Yoast SEO Wersja 2.3.5

Przy każdym screenie z testu pokazuje najpierw wynik z linuxpl .com, potem lh.pl

Test 1 – test prędkości WP wtyczką PHP benchmark Script

Wgrałem czysty plik ze strony php-benchmark-script.com i odpaliłem go w trybie porno… tzn. prywatnym na Chrome. Wyniki różniły się milisekundami co odświeżenie odświeżałem 5 razy i wybrałem najniższy (= najlepszy) czas. Poniżej wyniki:

test 1 hosting wordpress - benchtest_linuxpltest 1 hosting wordpress - benchtest_lh test 1 hosting wordpress - benchtest_cal

Wynik tego testu hostingu: 1. linuxpl 2. lh 3. cal

Test 2 – wtyczka PHP/MySQL CPU performance statistics

Wtyczkę instaluje się na swoim WordPress do pobrania tutaj: wordpress.org/plugins/mywebtonet-performancestats/

wynik testu linuxpl .com:

test 2 hosting wordpress - mywebtonet linuxpl

wynik testu lh.pl:

test 2 hosting wordpress - mywebtonet lh

Wygrany: linuxpl .com

Test 3 – test z pomocą tools.pingdom.com

Z tym testem miałem największy problem, ponieważ co kliknięcie generował inny wynik pomimo wybrania tego samego serwera w Amsterdamie. Historie czasów możecie sami sprawdzić wchodząc na tools.pingdom.com/fpt i testując zacznijzarabiac.pl pamiętając przy tym że treści na stronie głównej są inne niż podczas testu.

linuxpl .com – najlepszy wynik ładwonia się strony 1,27

linuxPL_test_pingdom_WordPress (1) linuxPL_test_pingdom_WordPress (2) linuxPL_test_pingdom_WordPress (3)linuxPL_test_pingdom_WordPress (4)

lh.pl – najlepszy wynik ładwonia się strony 2,86

LH-PL_test_pingdom_WordPress (1) LH-PL_test_pingdom_WordPress (2)

Wszystkie razem testy pierwszy test na lh.pl o 25 października o 00:36:34 i zarazem najlepszy: 2,31 s choć nie pamiętam czy wybrałem wtedy serwer w Amsterdamie.

LH-PL_test_pingdom_WordPress (3)

Test 4 – test hostingu za pomocą strony gtmetrix.com

aby uniknąć problemu interpratycjnego z tools.pingdom.com na gtmetrix.com podaje tylko wynik uzyskany za pierwszym razem testowania mojego bloga na wordpress.

wynik testu linuxplc,com

gtmetrix_com_test4_linuxpl_com

wynik testu lh.pl

gtmetrix_com_test4_lh_

Wygrany: linuxpl .com

Test 5 – test wordpressa za pomocą strony websitetest.com

Zamiana miejsc? Nie wiem tylko skąd content complexity zwiększył się z 5,6 mb do 8,2 mb, bo strona nadal posiadała te same treści nic nie zostało zmienione w między czasie.

linuxpl .com

linux_test6

lh.pl

lh_test6

Zwycieżca testu websitetest.com – lh.pl

Test 6 – test za pomocą strony webpagetest.org

Test ze strony webpagetest.org wykonany przy wybranych opcjach. Serwer: Praga, Czech Republic. Przeglądarka: Firefox – Cable

linuxpl .com

Test7 linuxpl_com - webpagetest.org - test hosting wordpress

lh.pl

Test7 lh - webpagetest.org - test hosting wordpress

Wygrany:
pierwsze wejście na stronę (first view) – linuxpl
drugie wejście na stronę (repeat view) – lh

Piszę o zarabianiu w Internecie, więc kilka słów o programach partnerskich

Kilka słów o programach partnerskich testowanych hostingodawców WordPress. U wszystkich 3 z wymienionych dostawców usług hostingowych, każdy ma swój program partnerski.

 • lh.pl – od 10% za SSL i domeny do 30% za hosting, banery dostajemy na maila, wypłata od 50 zł ich program średnio działa, bo po rejestracji znajomego nie wdziałem żadnego leada po tym jak mi o tym powiedział zgłosiłem sprawę i podobno naprawili zliczanie.
 • linuxpl.com – 10% od zamówionej usługi, dostępne banery reklamowe, a wypłata od 100 zł.
 • cal.pl – posiada dwa programy. „Prosty” – 20% za polecenie serwera wirtualnego wypłata od 40 zł oraz „Program Partnerski Maxi” gdzie można polecać innych partnerów o tak. Mamy dostęp do specjalnego panelu wraz z banerami a prowizja i wypłata jest taka sama jak w przypadku „Prostego” systemu.

Podsumowanie 6 testów hostingu WordPressa – co przemawia za…

W mojej opinii, popartej testami wygrał linuxpl .com, ale opinia opinii nierówna dlatego czekam na komentarze odnośnie obu hostingów no i samego testu 😉 Poniżej co przemawia za każdym z hostingów.

Co przemawia za hostingiem w ć LH.pl? – dobry support pracujący nawet o 22:00 (w linuxpl też można spotkać support w tych godzinach) w niedziele, tańszy hosting za pierwszy rok, potem droższy o około 70 pln, fajniejsza strona główna, wygrana w teście sprawnymarketing aczkolwiek mój test pokazuje że jeżeli na hostingach jest ustawiony ten sam PHP linuxpl jest szybszy.

Co przemawia za hostingiem w linuxpl? – support jest spoko, ale lepiej czułem się w komunikacji z LH. To co mnie zdziwiło to to, że promocje na stronie nie łączą się! Chciałem skorzystać z darmowej migracji oraz przedłużenia hostingu o miesiące, które zostały mi w cal.pl niestety musiałem wybrać tylko 1 z nich. Cena jest atrakcyjna i stała, wynik mojego testu, dostęp poprzez DirectAdmina co mi bardzo ułatwia pracę, przemawia za linuxem PL. Warto zaznaczyć, że DirectAdmin dla osoby posiadającej 1 bloga nie jest aż tak istotną funkcja. Z tego co się dowiedziałem w LH pracują nad czymś autorskim.

Przeprowadzone testy (na tej samej wersji PHP) oraz DirectAdmin sprawiły że w porównaniu hostingów linuxpl .com oraz lh.pl dla WordPress’a w moim przypadku wygrał linuxpl .com. Który jest tańszy i nie był brany pod uwagę w sponsorowanym artykule sprawnymarketing.pl. Chętnie usłyszę opinie czy tego typu badania są w ogóle miarodajne, biorąc pod uwagę to że blog jest świeżo postawiony i jak widać nie był zoptymalizowany.

Sprawdź sam aktualną ofertę hostingów:
Hosting w linuxpl.com
Hosting lh.pl
kod rabatowy na 20% – LH-20-17639