Home Marketing Jaki hosting dla WordPress? – 6 testów hostingu lh.pl i linuxpl.com (aktualnie...

Jaki hosting dla WordPress? – 6 testów hostingu lh.pl i linuxpl.com (aktualnie Cyber Folks)

Test hosting pod Wordpress - cover

Szybkość wczytywania się strony internetowej niezależnie czy jest to WordPress czy inny CMS to jeden z wielu czynników rankingujących w SEO. Dlatego wybór odpowiedniego hostingu pod WordPress jest istotny jeżeli chcemy zajmować pierwsze pozycje w wyszukiwarce. Poniżej niezależne porównanie dwóch serwerów dla WordPress – Cyber Folks (linuxpl) oraz LH.

W kwietniu 2020 roku linuxpl zmieniła nazwę na Cyber Folks, test został wykonany, gdy istniał jeszcze linuxpl.

Dlaczego testuje tylko hosting WordPress – Cyber Folks (linuxpl.com) i lh.pl ?

Po awarii, a raczej banie w cal.pl (o sprawie pisałem tutaj) szukałem na szybko hostingu z darmowym okresem próbnym i zarządzaniem za pomocą panelu DirectAdmin. Wpadłem linuxpl .com i ehost.pl. Z ehost.pl musiałem szybko zrezygnować, bo panel admina tworzy się na domenie strony, którą dopiero przepiąłem.

Miniatura wykładu o artykule: "Jaki hosting pod WordPressa – który z 5 dostawców zwiększy konwersję?"

Gdy już otworzyłem konto i rozpocząłem migracje przypomniałem sobie o artykule www.SprawnyMarketing.pl/jaki-hosting-pod-wordpressa, gdzie wygrał hosting LH.pl, na drugim miejscu był bardzo lubiany przez blogerów zenbox.pl. Sam artykuł skomentowałem pytając o to czy ustawione wersje PHP mają znaczenie podczas testowania prędkości serwerów. Według odpowiedzi na mój komentarz eksperci mówią że wersja PHP ma znaczenie, a sam test sprawnego marketingu jak się okazało jest artykułem sponsorowanym przez LH. Więcej informacji – ile kosztował artykuł „Jaki hosting pod WordPressa – który z 5 dostawców zwiększy konwersję?” i jak był promowany dowiecie się na YouTube. W tym miejscu chciałbym zaznaczyć że mój artykuł nie jest sponsorowany, napisałem go sam z siebie, poświęcając ponad 8 godzin na testy, screeny i pisanie. Zarabiam jedynie przez programy partnerskie obu hostingodawców, czyli w przypadku gdy ktoś po kliknięciu zakupi konto hostingowe.

Z perspektywy czasu cieszę się że miałem okazję przetestować dwa hostingi WordPress’a na tej samej wersji PHP 5.6.13 z tym samym kontentem. Tym samym pokazując że wersja ustawionego PHP ma znaczenie oraz rzetelnie porównując obie firmy hostingowe.

Jak testowałem hosting WordPress?

Blogi były testowane w miarę o tej samej porze dnia – po północy, choć przy niektórych badaniach widać godzinę poranną. W piątek testowany był linuxpl .com (aktualnie cyber_Folks), a w sobotę lh.pl.

Testowane pakiety hostingowe:

 • W linuxpl otworzyłem konto testowe w wersji W10GB 430,50 brutto zł rocznie [sprawdź inne pakiety Cyber_Folks]. W ofercie cyber_Folks, nie ma już oferty W10GB, są zamiast nich: wp_UP! – 5GB dedykowane mikrofirmom oraz blogerom oraz wp_GO! – 20 GB dedykowany firmą/sklepom. Z kodem rabatowym na 89ZD-DF7E-EZYG -?? zł rabatu 😉
 • W lh.pl otworzyłem konto testowe w wersji kiwi 75 zł netto pierwszy rok, kolejny 150 zł netto [sprawdź inne pakiety LH] kod rabatowy na 20%: LH-20-17639

Ze względu na to że pakiety różnią się ceną zapytałem mailowo w linuxpl czy parametrami serwera takimi jak: Limit połączeń do MySQL, Ograniczenie zużycia RAM, Limit liczby procesów pakiety W10GB i W2GB różnią się od siebie. Otrzymałem odpowiedź że Pakiet W2GB w cenie 128 zł brutto ma te same parametry, różni się jedynie transferem miesięcznym i pojemnością.

Specyfikacja testowanych blogów opartych o WordPress

Wordpresowy blog został przeniesiony ręcznie na serwer linuxpl .com (aktualnie cyber_Folks) (oczywiście robią to za klienta, ale dla mnie liczył się czas), w lh.pl zrobili migrację za mnie metodą serwer <-> serwer. W trakcie testu blog posiadał 10 wpisów korzystając ze skórki Hueman v. 1.5.4.

Wynik prędkości/jakości według developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ jest bardzo niski. Nie zdziwiło mnie to, bo optymalizacja tego bloga pod kątem prędkości ładowania się była dopiero przede mną. Poniżej wyniki testu PageSpeed Google:

Wynik PageSpeed bloga wordpress 1
Wynik PageSpeed bloga wordpress 2

Testowałem również inny blog, ale na razie tylko na linuxpl .com (aktualnie cyber_Folks). Nie przeniosłem go jeszcze na LH.pl. Miałem to zrobić po teście mojego już ex bloga ZacznijZarabiac.pl Drugi blog miał 61 opublikowanych artykułów i o wiele większy ruch niż startujący wtedy ZacznijZarabiac.pl. Oba blogi były testowane na aktualnej wtedy wersji WordPress’a 4.3.1

Włączone wtyczki do WordPress’a podczas testów na testowanym blogu:

 • Broken Link Checker Wersja 1.10.10
 • WinkPress Affiliate Links Manager Wersja 1.2
 • Limit Login Attempts Wersja 1.7.1
 • Cookie Law Info Wersja 1.5.3
 • Google Analyticator Wersja 6.4.9.6
 • MailChimp for WordPress Lite Wersja 2.3.16
 • Twitter Facebook Social Share Wersja 2.4.3
 • Ultimate Nofollow Wersja 1.4.3
 • Yoast SEO Wersja 2.3.5

Przy każdym screenie z testu pokazuje najpierw wynik z linuxpl .com, potem lh.pl

Test 1 – test prędkości WP wtyczką PHP benchmark Script

Wgrałem czysty plik ze strony php-benchmark-script.com i odpaliłem go w trybie porno… tzn. prywatnym na Chrome. Wyniki różniły się milisekundami co odświeżenie odświeżałem 5 razy i wybrałem najniższy (= najlepszy) czas. Poniżej wyniki:

test 1 hosting wordpress - benchtest_linuxpl
test 1 hosting wordpress - benchtest_lh
test 1 hosting wordpress - benchtest_cal

Wynik tego testu hostingu: 1. linuxpl 2. lh 3. cal

Test 2 – wtyczka PHP/MySQL CPU performance statistics

Wtyczkę instaluje się na swoim WordPress do pobrania tutaj: wordpress.org/plugins/mywebtonet-performancestats/

wynik testu linuxpl .com:

test 2 hosting wordpress - mywebtonet linuxpl

wynik testu lh.pl:

test 2 hosting wordpress - mywebtonet lh

Wygrany: linuxpl .com

Test 3 – test z pomocą tools.pingdom.com

Z tym testem miałem największy problem, ponieważ co kliknięcie generował inny wynik pomimo wybrania tego samego serwera w Amsterdamie. Historie czasów możecie sami sprawdzić wchodząc na tools.pingdom.com/fpt i testując zacznijzarabiac.pl pamiętając przy tym że treści na stronie głównej są inne niż podczas testu.

linuxpl .com – najlepszy wynik ładwonia się strony 1,27

linuxPL_test_pingdom_WordPress (1)
linuxPL_test_pingdom_WordPress (2)
linuxPL_test_pingdom_WordPress (3)
linuxPL_test_pingdom_WordPress (4)

lh.pl – najlepszy wynik ładwonia się strony 2,86

LH-PL_test_pingdom_WordPress (1)
LH-PL_test_pingdom_WordPress (2)

Wszystkie razem testy pierwszy test na lh.pl o 25 października o 00:36:34 i zarazem najlepszy: 2,31 s choć nie pamiętam czy wybrałem wtedy serwer w Amsterdamie.

LH-PL_test_pingdom_WordPress (3)

Test 4 – test hostingu za pomocą strony gtmetrix.com

aby uniknąć problemu interpratycjnego z tools.pingdom.com na gtmetrix.com podaje tylko wynik uzyskany za pierwszym razem testowania mojego bloga na wordpress.

wynik testu linuxpl.com (aktualnie cyber_Folks)

gtmetrix_com_test4_linuxpl_com

wynik testu lh.pl

gtmetrix_com_test4_lh_

Wygrany: linuxpl .com

Test 5 – test wordpressa za pomocą strony websitetest.com

Zamiana miejsc? Nie wiem tylko skąd content complexity zwiększył się z 5,6 mb do 8,2 mb, bo strona nadal posiadała te same treści nic nie zostało zmienione w między czasie.

linuxpl .com (aktualnie cyber_Folks)

linux_test6

lh.pl

lh_test6

Zwycieżca testu websitetest.com – lh.pl

Test 6 – test za pomocą strony webpagetest.org

Test ze strony webpagetest.org wykonany przy wybranych opcjach. Serwer: Praga, Czech Republic. Przeglądarka: Firefox – Cable

linuxpl(aktualnie cyber_Folks)

Test7 linuxpl_com - webpagetest.org - test hosting wordpress

lh.pl

Test7 lh - webpagetest.org - test hosting wordpress

Wygrany:
pierwsze wejście na stronę (first view) – linuxpl (aktualnie cyber_Folks)
drugie wejście na stronę (repeat view) – lh

Piszę o zarabianiu w Internecie, więc kilka słów o programach partnerskich

Kilka słów o programach partnerskich testowanych hostingodawców WordPress. U wszystkich 3 z wymienionych dostawców usług hostingowych, każdy ma swój program partnerski.

 • lh.pl – od 10% za SSL i domeny do 30% za hosting, banery dostajemy na maila, wypłata od 50 zł ich program średnio działa, bo po rejestracji znajomego nie wdziałem żadnego leada po tym jak mi o tym powiedział zgłosiłem sprawę i podobno naprawili zliczanie.
 • linuxpl.com (aktualnie cyber_Folks) – brak programu partnerskiego po zmianie marki linuxpl na cyber_Folks
 • cal.pl – posiada dwa programy. „Prosty” – 20% za polecenie serwera wirtualnego wypłata od 40 zł oraz „Program Partnerski Maxi” gdzie można polecać innych partnerów o tak. Mamy dostęp do specjalnego panelu wraz z banerami a prowizja i wypłata jest taka sama jak w przypadku „Prostego” systemu.

Podsumowanie 6 testów hostingu WordPressa – co przemawia za…

W mojej opinii, popartej testami wygrał linuxpl .com (aktualnie cyber_Folks), ale opinia opinii nierówna dlatego czekam na komentarze odnośnie obu hostingów no i samego testu 😉 Poniżej co przemawia za każdym z hostingów.

Co przemawia za hostingiem wordpress w LH.pl? – dobry support pracujący nawet o 22:00 (w linuxpl też można spotkać support w tych godzinach) w niedziele, tańszy hosting za pierwszy rok, potem droższy o około 70 pln, fajniejsza strona główna, wygrana w teście sprawnymarketing aczkolwiek mój test pokazuje że jeżeli na hostingach jest ustawiony ten sam PHP linuxpl jest szybszy.

Co przemawia za hostingiem WordPress w linuxpl? – support jest spoko, ale lepiej czułem się w komunikacji z LH. To co mnie zdziwiło to to, że promocje na stronie nie łączą się! Chciałem skorzystać z darmowej migracji oraz przedłużenia hostingu o miesiące, które zostały mi w cal.pl niestety musiałem wybrać tylko 1 z nich. Cena jest atrakcyjna i stała, wynik mojego testu, dostęp poprzez DirectAdmina co mi bardzo ułatwia pracę, przemawia za linuxem PL. Warto zaznaczyć, że DirectAdmin dla osoby posiadającej 1 bloga nie jest aż tak istotną funkcja. Z tego co się dowiedziałem w LH pracują nad czymś autorskim.

Przeprowadzone testy (na tej samej wersji PHP) oraz DirectAdmin sprawiły że w porównaniu hostingów linuxpl .com oraz lh.pl dla WordPress’a w moim przypadku wygrał linuxpl .com. Który jest tańszy i nie był brany pod uwagę w sponsorowanym artykule sprawnymarketing.pl. Chętnie usłyszę opinie czy tego typu badania są w ogóle miarodajne, biorąc pod uwagę to że blog jest świeżo postawiony i jak widać nie był zoptymalizowany.

Sprawdź sam aktualną ofertę hostingów WordPress:
Hosting w cyber_Folks
kod rabatowy -25zł – 89ZD-DF7E-EZYG
Hosting lh.pl
kod rabatowy na 20% – LH-20-17639

28 COMMENTS

 1. Fajny test, dziękuję!
  Korzystam z linuxpl.com od lat i jest spoko, choć ostatnio czasem zatykają się skrzynki i klienci zgłaszają że program pocztowy nie pobiera i zgłasza błąd.
  Zwróć uwagę ile transferu twój blog zużywa, bo pojemność serwera możesz bardzo łatwo powiększyć dokupując dodatki do danego hostingu, wychodzi sporo taniej niż większa usługa.
  Z cal.pl ostatnio kopaliśmy sobie po kostkach bo zablokowali sklep mojego klienta na Magento, dwa dni wymiany maili, telefonów i obrażania się nawzajem pomogło, po 2 tygodniach znowu zablokowali hosting. Nie wiem po co pozwalają instalować taki skrypt na serwerze jak 100 produktów i kilkadziesiąt wejść dziennie powoduje blokadę. Porażka.

  • Na jakim pakiecie mieliście to Magento w cal.pl ? Magento to kobyła więc na pewno sporo obciążał serwery. Sam próbowałem zainstalować sobie preste w calu (dla zabawy), ale wywalał jakiś błąd i w końcu postawiłem oscommerce na chwilę przed tym jak zbanowali mi konto choć wątpię żeby jedno z drugim miało coś wspólnego, bo na postawionym sklepie nic się nie działo.

 2. dzień dobry 🙂

  Wydaje mi się że znalazłem jeszcze soś szybszego

  ————————————–
  | PHP BENCHMARK SCRIPT |
  ————————————–
  Start : 2015-11-01 16:15:28
  Server : http://www.janusz.jchost03.pl@85.232.238.203
  PHP version : 7.0.0RC4
  Platform : Linux
  ————————————–
  test_math : 0.305 sec.
  test_stringmanipulation : 0.371 sec.
  test_loops : 0.238 sec.
  test_ifelse : 0.155 sec.
  ————————————–
  Total time: : 1.069 sec.

  test robiłem kilka razy, ale wyniki były bardzo podobne.

  Jeżeli chodzi o program partnerski to z tego co się dopytałem , to jest to 50% wartości netto faktury opłaconej przez poleconego klienta za usługi hostingowe.

  • Janusz na testowanym serwerze masz inną [nowszą] wersję PHP version : 7.0.0RC4 więc ciężko porównać wyniki. Tak samo w moim teście na cal.pl ma starszy PHP co wpływa w jakimś tam stopniu na wynik testu.

   • tak, jest możliwość wyboru PHP od 5.1 , 5.2 , 5.3 , 5.4 , 5.6 do 7.0 i uruchamiania wielu przydatnych modułów PHP

 3. To jeszcze pytanie o zenbox.pl? Ja co prawda korzystam z ich usług, ale chwalić nie będę i mam nadzieję, że to czytają, bo mają trochę ataków ostatnio i średnio sobie radzą. Wiadomo, ataki brutforce na WordPress to teraz plaga, ale coś u nich nie gra. Jak sobie poradzą, to nie będę się czepiał. Jedno pewne – nie blokują, a obsługa odpowiada niemal w czasie rzeczywistym na każdy mail. Jeżeli chodzi o hosting linux,pl, to wystraszyła mnie mała pojemność (ale chyba nie potrzebnie) i transfer (też nie potrzebnie), więc na pewno ich rozważę następnym razem. Jak zenbox.pl się nie poprawi, to przejdę chyba na linux.pl

  • Czytamy, czytamy i zdajemy sobie sprawę z ostatnich problemów. Wyciągamy wnioski i cały czas usprawniamy infrastrukturę. Już niedługo nie będzie żadnych niedoskonałości.

 4. Ja mam konto na ddr.pl gdzie mam dostępny PHP w wersji 5.2 -> 7.0 RC6
  Odnośnie testu PHP Bench Script mam takie wyniki:
  5.2 – nie testowałem
  5.3.29 – 5.672 sec.
  5.4.45 – 4.517 sec.
  5.5.30 – 3.754 sec.
  5.6.15 – 3.51 sec.
  7.0.0RC6 – 1.622 sec.

  • Test jest bardzo czasochłonny powyższy zajął mi prawie 1 dzień, a i tak nie wrzuciłem wszystkich danych robionych przy okazji. Może kiedyś opiszę Atthost, ale pod względem programu partnerskiego o ile go posiadają. 🙂

 5. Konto dzielone to macie w Hekko porządne – tam pakiet kosztuje 80 zł i macie domenę PL w cenie, siedzę u nich od bardzo dawna. Jeśli ktoś chce, to mam kod rabatowy, który obniży wam cenę nowego hostingu o połowę. Do końca roku jest ważny.

 6. A próbował ktoś hostingu seohost SSD. Różnica w prędkości ponoć jest spora a jeśli chodzi o cenę to mają porównywalną do normalnych przy znanych hostintgach. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, także za wszelkie informacje dziękuję.

  • Od seohost kolego nie. Ale aktualnie korzystam z SSD. Ale z tego co widzę seohosty dają sporo niższą cenę. SSD będzie miał dużo szybszy transfer. I z tego co się orientuję zazwyczaj mają one w ofercie więcej przestrzeni.

 7. Testy testami ale warto samemu jednak sprawdzić – 7 dni triala na hostedwindows.pl/pl/hosting/hosting-wordpress/ – robisz pagespeed-a na pingdomtest czy inne takie (a nie ftpa). Najistotniejsza jest prędkość ładowania strony!

 8. Z Linuxpl się rozstałem po tym jak drożało wszystko a jakość w sumie malała. Dawniej stałe awarie potem naprawione i już się tak nie trafiały ale jak pliki ginęły to nadal kręcili lodami. Host jest dobry ale ma swoje przywarty i zawsze się wybiela jak sami coś zwalą. Na przykład dadzą dane whois a miały być prywatne i kto potem ma płacić za to.

  • Przy jakim ruchu się zaczeło sypać? Bo u mnie około 10k UU i nie odczułem jeszcze jakiś fuckupów. Ostatnio przeszedłem też na hosting dla WP od linuxpl, o czym może napiszę kiedyś co to zmieniło pod względem prędkości strony.

   • Na jednej stronie miałem około milion odsłon miesięcznie. Ale to nie sypało się od ilości osób ale od tego że miałem serwer jakiś host 24 starego typu i ciągle się psuł zanim go zmienili na nowszy.

 9. Świetny artykuł!
  Tutaj też jest ranking z linuxpl i jeszcze kilkoma innymi popularnymi firmami – linuxpl wygrywa.

  Może się komuś przyda.
  Pozdrawiam

 10. Niestety po wielu latach rezygnuję z Linuxpl. Powód to ceny, za podstawowe usługi trzeba dopłacać, w przypadku pytań i problemów ostatnio pomoc techniczna milczy – w ogóle nie odpowiadają. Założyli np. blokadę na mniej znane wyszukiwarki – w Bing ma zablokowany dostęp do każdej z hostowanej na Linuxpl stronie. Hosting wg mnie idzie na dół.

  • Dziwne ja jakoś nie odczułem wzrostu cen, pomimo że zmieniłem z klasycznego hostingu na ten dedykowany pod WP, pomoc techniczną zaczepiam zawsze na czacie i odpowiadają w ciągu kilku minut, ostatni przypadek z problemem z SSL na jednej domenie (z mojej winy) rozwiązali ze mną w ciągu kilkunastu minut. Nie rozumiem blokady BING chodzi o bota ze ma zablokowane indedxowanie? Patrzyłeś w logach czy https://www.bing.com/webmaster/home/mysites wyrzuciło Ci jakiś błąd? Właśnie dodałem bloga tam, bo się okazało że akurat itiq nie mam dodanego w search consoli binga.

 11. Dzięki za zaktualizowanie wpisu o naszą nową nazwę cyber_Folks! Przy okazji pozdrowienia dla Ciebie Marcinie i wszystkich czytających, bo nasza nowa marka oznacza jeszcze większe nastawienie na aspekt społeczności. Społeczności ludzi, dla których internet jest ponadprzeciętnie ważny. Twórców. Deweloperów. Ekomersiaków. Przedsiębiorców. A więc i czytelników tego bloga. Wszyscy jesteśmy częścią jednej społeczności. Dobrego dnia!

  • Również pozdrawiam, mam nadzieję że jakość usługi pozostanie na tym samym jak nie lepszym poziomie 😉

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.