Jaki hosting dla WordPress? – 6 testów hostingu lh.pl i linuxpl.com (aktualnie Cyber Folks)

Test hosting pod Wordpress - cover

Szybkość wczytywania się strony internetowej niezależnie czy jest to WordPress czy inny CMS to jeden z wielu czynników rankingujących w SEO. Dlatego wybór odpowiedniego hostingu pod WordPress jest istotny jeżeli chcemy zajmować pierwsze pozycje w wyszukiwarce. Poniżej niezależne porównanie dwóch serwerów dla WordPress – Cyber Folks (linuxpl) oraz LH.

W kwietniu 2020 roku linuxpl zmieniła nazwę na Cyber Folks, test został wykonany, gdy istniał jeszcze linuxpl.

Dlaczego testuje tylko hosting WordPress – Cyber Folks (linuxpl.com) i lh.pl ?

Po awarii, a raczej banie w cal.pl (o sprawie pisałem tutaj) szukałem na szybko hostingu z darmowym okresem próbnym i zarządzaniem za pomocą panelu DirectAdmin. Wpadłem linuxpl .com i ehost.pl. Z ehost.pl musiałem szybko zrezygnować, bo panel admina tworzy się na domenie strony, którą dopiero przepiąłem.

Miniatura wykładu o artykule: "Jaki hosting pod WordPressa – który z 5 dostawców zwiększy konwersję?"

Gdy już otworzyłem konto i rozpocząłem migracje przypomniałem sobie o artykule www.SprawnyMarketing.pl/jaki-hosting-pod-wordpressa, gdzie wygrał hosting LH.pl, na drugim miejscu był bardzo lubiany przez blogerów zenbox.pl. Sam artykuł skomentowałem pytając o to czy ustawione wersje PHP mają znaczenie podczas testowania prędkości serwerów. Według odpowiedzi na mój komentarz eksperci mówią że wersja PHP ma znaczenie, a sam test sprawnego marketingu jak się okazało jest artykułem sponsorowanym przez LH. Więcej informacji – ile kosztował artykuł „Jaki hosting pod WordPressa – który z 5 dostawców zwiększy konwersję?” i jak był promowany dowiecie się na YouTube. W tym miejscu chciałbym zaznaczyć że mój artykuł nie jest sponsorowany, napisałem go sam z siebie, poświęcając ponad 8 godzin na testy, screeny i pisanie. Zarabiam jedynie przez programy partnerskie obu hostingodawców, czyli w przypadku gdy ktoś po kliknięciu zakupi konto hostingowe.

Z perspektywy czasu cieszę się że miałem okazję przetestować dwa hostingi WordPress’a na tej samej wersji PHP 5.6.13 z tym samym kontentem. Tym samym pokazując że wersja ustawionego PHP ma znaczenie oraz rzetelnie porównując obie firmy hostingowe.

Jak testowałem hosting WordPress?

Blogi były testowane w miarę o tej samej porze dnia – po północy, choć przy niektórych badaniach widać godzinę poranną. W piątek testowany był linuxpl .com (aktualnie cyber_Folks), a w sobotę lh.pl.

Testowane pakiety hostingowe:

 • W linuxpl otworzyłem konto testowe w wersji W10GB 430,50 brutto zł rocznie [sprawdź inne pakiety Cyber_Folks]. W ofercie cyber_Folks, nie ma już oferty W10GB, są zamiast nich: wp_UP! – 5GB dedykowane mikrofirmom oraz blogerom oraz wp_GO! – 20 GB dedykowany firmą/sklepom. Z kodem rabatowym na 89ZD-DF7E-EZYG -?? zł rabatu 😉
 • W lh.pl otworzyłem konto testowe w wersji kiwi 75 zł netto pierwszy rok, kolejny 150 zł netto [sprawdź inne pakiety LH] kod rabatowy na 20%: LH-20-17639

Ze względu na to że pakiety różnią się ceną zapytałem mailowo w linuxpl czy parametrami serwera takimi jak: Limit połączeń do MySQL, Ograniczenie zużycia RAM, Limit liczby procesów pakiety W10GB i W2GB różnią się od siebie. Otrzymałem odpowiedź że Pakiet W2GB w cenie 128 zł brutto ma te same parametry, różni się jedynie transferem miesięcznym i pojemnością.

Specyfikacja testowanych blogów opartych o WordPress

Wordpresowy blog został przeniesiony ręcznie na serwer linuxpl .com (aktualnie cyber_Folks) (oczywiście robią to za klienta, ale dla mnie liczył się czas), w lh.pl zrobili migrację za mnie metodą serwer <-> serwer. W trakcie testu blog posiadał 10 wpisów korzystając ze skórki Hueman v. 1.5.4.

Wynik prędkości/jakości według developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ jest bardzo niski. Nie zdziwiło mnie to, bo optymalizacja tego bloga pod kątem prędkości ładowania się była dopiero przede mną. Poniżej wyniki testu PageSpeed Google:

Wynik PageSpeed bloga wordpress 1
Wynik PageSpeed bloga wordpress 2

Testowałem również inny blog, ale na razie tylko na linuxpl .com (aktualnie cyber_Folks). Nie przeniosłem go jeszcze na LH.pl. Miałem to zrobić po teście mojego już ex bloga ZacznijZarabiac.pl Drugi blog miał 61 opublikowanych artykułów i o wiele większy ruch niż startujący wtedy ZacznijZarabiac.pl. Oba blogi były testowane na aktualnej wtedy wersji WordPress’a 4.3.1

Włączone wtyczki do WordPress’a podczas testów na testowanym blogu:

 • Broken Link Checker Wersja 1.10.10
 • WinkPress Affiliate Links Manager Wersja 1.2
 • Limit Login Attempts Wersja 1.7.1
 • Cookie Law Info Wersja 1.5.3
 • Google Analyticator Wersja 6.4.9.6
 • MailChimp for WordPress Lite Wersja 2.3.16
 • Twitter Facebook Social Share Wersja 2.4.3
 • Ultimate Nofollow Wersja 1.4.3
 • Yoast SEO Wersja 2.3.5

Przy każdym screenie z testu pokazuje najpierw wynik z linuxpl .com, potem lh.pl

Test 1 – test prędkości WP wtyczką PHP benchmark Script

Wgrałem czysty plik ze strony php-benchmark-script.com i odpaliłem go w trybie porno… tzn. prywatnym na Chrome. Wyniki różniły się milisekundami co odświeżenie odświeżałem 5 razy i wybrałem najniższy (= najlepszy) czas. Poniżej wyniki:

test 1 hosting wordpress - benchtest_linuxpl
test 1 hosting wordpress - benchtest_lh
test 1 hosting wordpress - benchtest_cal

Wynik tego testu hostingu: 1. linuxpl 2. lh 3. cal

Test 2 – wtyczka PHP/MySQL CPU performance statistics

Wtyczkę instaluje się na swoim WordPress do pobrania tutaj: wordpress.org/plugins/mywebtonet-performancestats/

wynik testu linuxpl .com:

test 2 hosting wordpress - mywebtonet linuxpl

wynik testu lh.pl:

test 2 hosting wordpress - mywebtonet lh

Wygrany: linuxpl .com

Test 3 – test z pomocą tools.pingdom.com

Z tym testem miałem największy problem, ponieważ co kliknięcie generował inny wynik pomimo wybrania tego samego serwera w Amsterdamie. Historie czasów możecie sami sprawdzić wchodząc na tools.pingdom.com/fpt i testując zacznijzarabiac.pl pamiętając przy tym że treści na stronie głównej są inne niż podczas testu.

linuxpl .com – najlepszy wynik ładwonia się strony 1,27

linuxPL_test_pingdom_WordPress (1)
linuxPL_test_pingdom_WordPress (2)
linuxPL_test_pingdom_WordPress (3)
linuxPL_test_pingdom_WordPress (4)

lh.pl – najlepszy wynik ładwonia się strony 2,86

LH-PL_test_pingdom_WordPress (1)
LH-PL_test_pingdom_WordPress (2)

Wszystkie razem testy pierwszy test na lh.pl o 25 października o 00:36:34 i zarazem najlepszy: 2,31 s choć nie pamiętam czy wybrałem wtedy serwer w Amsterdamie.

LH-PL_test_pingdom_WordPress (3)

Test 4 – test hostingu za pomocą strony gtmetrix.com

aby uniknąć problemu interpratycjnego z tools.pingdom.com na gtmetrix.com podaje tylko wynik uzyskany za pierwszym razem testowania mojego bloga na wordpress.

wynik testu linuxpl.com (aktualnie cyber_Folks)

gtmetrix_com_test4_linuxpl_com

wynik testu lh.pl

gtmetrix_com_test4_lh_

Wygrany: linuxpl .com

Test 5 – test wordpressa za pomocą strony websitetest.com

Zamiana miejsc? Nie wiem tylko skąd content complexity zwiększył się z 5,6 mb do 8,2 mb, bo strona nadal posiadała te same treści nic nie zostało zmienione w między czasie.

linuxpl .com (aktualnie cyber_Folks)

linux_test6

lh.pl

lh_test6

Zwycieżca testu websitetest.com – lh.pl

Test 6 – test za pomocą strony webpagetest.org

Test ze strony webpagetest.org wykonany przy wybranych opcjach. Serwer: Praga, Czech Republic. Przeglądarka: Firefox – Cable

linuxpl(aktualnie cyber_Folks)

Test7 linuxpl_com - webpagetest.org - test hosting wordpress

lh.pl

Test7 lh - webpagetest.org - test hosting wordpress

Wygrany:
pierwsze wejście na stronę (first view) – linuxpl (aktualnie cyber_Folks)
drugie wejście na stronę (repeat view) – lh

Piszę o zarabianiu w Internecie, więc kilka słów o programach partnerskich

Kilka słów o programach partnerskich testowanych hostingodawców WordPress. U wszystkich 3 z wymienionych dostawców usług hostingowych, każdy ma swój program partnerski.

 • lh.pl – od 10% za SSL i domeny do 30% za hosting, banery dostajemy na maila, wypłata od 50 zł ich program średnio działa, bo po rejestracji znajomego nie wdziałem żadnego leada po tym jak mi o tym powiedział zgłosiłem sprawę i podobno naprawili zliczanie.
 • linuxpl.com (aktualnie cyber_Folks) – brak programu partnerskiego po zmianie marki linuxpl na cyber_Folks
 • cal.pl – posiada dwa programy. „Prosty” – 20% za polecenie serwera wirtualnego wypłata od 40 zł oraz „Program Partnerski Maxi” gdzie można polecać innych partnerów o tak. Mamy dostęp do specjalnego panelu wraz z banerami a prowizja i wypłata jest taka sama jak w przypadku „Prostego” systemu.

Podsumowanie 6 testów hostingu WordPressa – co przemawia za…

W mojej opinii, popartej testami wygrał linuxpl .com (aktualnie cyber_Folks), ale opinia opinii nierówna dlatego czekam na komentarze odnośnie obu hostingów no i samego testu 😉 Poniżej co przemawia za każdym z hostingów.

Co przemawia za hostingiem wordpress w LH.pl? – dobry support pracujący nawet o 22:00 (w linuxpl też można spotkać support w tych godzinach) w niedziele, tańszy hosting za pierwszy rok, potem droższy o około 70 pln, fajniejsza strona główna, wygrana w teście sprawnymarketing aczkolwiek mój test pokazuje że jeżeli na hostingach jest ustawiony ten sam PHP linuxpl jest szybszy.

Co przemawia za hostingiem WordPress w linuxpl? – support jest spoko, ale lepiej czułem się w komunikacji z LH. To co mnie zdziwiło to to, że promocje na stronie nie łączą się! Chciałem skorzystać z darmowej migracji oraz przedłużenia hostingu o miesiące, które zostały mi w cal.pl niestety musiałem wybrać tylko 1 z nich. Cena jest atrakcyjna i stała, wynik mojego testu, dostęp poprzez DirectAdmina co mi bardzo ułatwia pracę, przemawia za linuxem PL. Warto zaznaczyć, że DirectAdmin dla osoby posiadającej 1 bloga nie jest aż tak istotną funkcja. Z tego co się dowiedziałem w LH pracują nad czymś autorskim.

Przeprowadzone testy (na tej samej wersji PHP) oraz DirectAdmin sprawiły że w porównaniu hostingów linuxpl .com oraz lh.pl dla WordPress’a w moim przypadku wygrał linuxpl .com. Który jest tańszy i nie był brany pod uwagę w sponsorowanym artykule sprawnymarketing.pl. Chętnie usłyszę opinie czy tego typu badania są w ogóle miarodajne, biorąc pod uwagę to że blog jest świeżo postawiony i jak widać nie był zoptymalizowany.

Sprawdź sam aktualną ofertę hostingów WordPress:
Hosting w cyber_Folks
kod rabatowy -25zł – 89ZD-DF7E-EZYG
Hosting lh.pl
kod rabatowy na 20% – LH-20-17639

Poprzedni artykułProgram partnerski ComperiaLead – opinia
Następny artykułZakupy za klika centów promocja w chińskim sklepie JD.com
Aloha! Potrzebujesz zwiększyć sprzedaż w Internecie? Zapraszam na konsultacje: Marcin ITIQ Miłowski - Digital Marketing Consultant

31 KOMENTARZE

 1. Fajny test, dziękuję!
  Korzystam z linuxpl.com od lat i jest spoko, choć ostatnio czasem zatykają się skrzynki i klienci zgłaszają że program pocztowy nie pobiera i zgłasza błąd.
  Zwróć uwagę ile transferu twój blog zużywa, bo pojemność serwera możesz bardzo łatwo powiększyć dokupując dodatki do danego hostingu, wychodzi sporo taniej niż większa usługa.
  Z cal.pl ostatnio kopaliśmy sobie po kostkach bo zablokowali sklep mojego klienta na Magento, dwa dni wymiany maili, telefonów i obrażania się nawzajem pomogło, po 2 tygodniach znowu zablokowali hosting. Nie wiem po co pozwalają instalować taki skrypt na serwerze jak 100 produktów i kilkadziesiąt wejść dziennie powoduje blokadę. Porażka.

  • Na jakim pakiecie mieliście to Magento w cal.pl ? Magento to kobyła więc na pewno sporo obciążał serwery. Sam próbowałem zainstalować sobie preste w calu (dla zabawy), ale wywalał jakiś błąd i w końcu postawiłem oscommerce na chwilę przed tym jak zbanowali mi konto choć wątpię żeby jedno z drugim miało coś wspólnego, bo na postawionym sklepie nic się nie działo.

 2. dzień dobry 🙂

  Wydaje mi się że znalazłem jeszcze soś szybszego

  ————————————–
  | PHP BENCHMARK SCRIPT |
  ————————————–
  Start : 2015-11-01 16:15:28
  Server : http://www.janusz.jchost03.pl@85.232.238.203
  PHP version : 7.0.0RC4
  Platform : Linux
  ————————————–
  test_math : 0.305 sec.
  test_stringmanipulation : 0.371 sec.
  test_loops : 0.238 sec.
  test_ifelse : 0.155 sec.
  ————————————–
  Total time: : 1.069 sec.

  test robiłem kilka razy, ale wyniki były bardzo podobne.

  Jeżeli chodzi o program partnerski to z tego co się dopytałem , to jest to 50% wartości netto faktury opłaconej przez poleconego klienta za usługi hostingowe.

  • Janusz na testowanym serwerze masz inną [nowszą] wersję PHP version : 7.0.0RC4 więc ciężko porównać wyniki. Tak samo w moim teście na cal.pl ma starszy PHP co wpływa w jakimś tam stopniu na wynik testu.

   • tak, jest możliwość wyboru PHP od 5.1 , 5.2 , 5.3 , 5.4 , 5.6 do 7.0 i uruchamiania wielu przydatnych modułów PHP

 3. To jeszcze pytanie o zenbox.pl? Ja co prawda korzystam z ich usług, ale chwalić nie będę i mam nadzieję, że to czytają, bo mają trochę ataków ostatnio i średnio sobie radzą. Wiadomo, ataki brutforce na WordPress to teraz plaga, ale coś u nich nie gra. Jak sobie poradzą, to nie będę się czepiał. Jedno pewne – nie blokują, a obsługa odpowiada niemal w czasie rzeczywistym na każdy mail. Jeżeli chodzi o hosting linux,pl, to wystraszyła mnie mała pojemność (ale chyba nie potrzebnie) i transfer (też nie potrzebnie), więc na pewno ich rozważę następnym razem. Jak zenbox.pl się nie poprawi, to przejdę chyba na linux.pl

 4. Ja mam konto na ddr.pl gdzie mam dostępny PHP w wersji 5.2 -> 7.0 RC6
  Odnośnie testu PHP Bench Script mam takie wyniki:
  5.2 – nie testowałem
  5.3.29 – 5.672 sec.
  5.4.45 – 4.517 sec.
  5.5.30 – 3.754 sec.
  5.6.15 – 3.51 sec.
  7.0.0RC6 – 1.622 sec.

 5. Konto dzielone to macie w Hekko porządne – tam pakiet kosztuje 80 zł i macie domenę PL w cenie, siedzę u nich od bardzo dawna. Jeśli ktoś chce, to mam kod rabatowy, który obniży wam cenę nowego hostingu o połowę. Do końca roku jest ważny.

 6. A próbował ktoś hostingu seohost SSD. Różnica w prędkości ponoć jest spora a jeśli chodzi o cenę to mają porównywalną do normalnych przy znanych hostintgach. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, także za wszelkie informacje dziękuję.

  • Od seohost kolego nie. Ale aktualnie korzystam z SSD. Ale z tego co widzę seohosty dają sporo niższą cenę. SSD będzie miał dużo szybszy transfer. I z tego co się orientuję zazwyczaj mają one w ofercie więcej przestrzeni.

 7. Testy testami ale warto samemu jednak sprawdzić – 7 dni triala na hostedwindows.pl/pl/hosting/hosting-wordpress/ – robisz pagespeed-a na pingdomtest czy inne takie (a nie ftpa). Najistotniejsza jest prędkość ładowania strony!

 8. Z Linuxpl się rozstałem po tym jak drożało wszystko a jakość w sumie malała. Dawniej stałe awarie potem naprawione i już się tak nie trafiały ale jak pliki ginęły to nadal kręcili lodami. Host jest dobry ale ma swoje przywarty i zawsze się wybiela jak sami coś zwalą. Na przykład dadzą dane whois a miały być prywatne i kto potem ma płacić za to.

  • Przy jakim ruchu się zaczeło sypać? Bo u mnie około 10k UU i nie odczułem jeszcze jakiś fuckupów. Ostatnio przeszedłem też na hosting dla WP od linuxpl, o czym może napiszę kiedyś co to zmieniło pod względem prędkości strony.

   • Na jednej stronie miałem około milion odsłon miesięcznie. Ale to nie sypało się od ilości osób ale od tego że miałem serwer jakiś host 24 starego typu i ciągle się psuł zanim go zmienili na nowszy.

 9. Świetny artykuł!
  Tutaj też jest ranking z linuxpl i jeszcze kilkoma innymi popularnymi firmami – linuxpl wygrywa.

  Może się komuś przyda.
  Pozdrawiam

 10. Niestety po wielu latach rezygnuję z Linuxpl. Powód to ceny, za podstawowe usługi trzeba dopłacać, w przypadku pytań i problemów ostatnio pomoc techniczna milczy – w ogóle nie odpowiadają. Założyli np. blokadę na mniej znane wyszukiwarki – w Bing ma zablokowany dostęp do każdej z hostowanej na Linuxpl stronie. Hosting wg mnie idzie na dół.

  • Dziwne ja jakoś nie odczułem wzrostu cen, pomimo że zmieniłem z klasycznego hostingu na ten dedykowany pod WP, pomoc techniczną zaczepiam zawsze na czacie i odpowiadają w ciągu kilku minut, ostatni przypadek z problemem z SSL na jednej domenie (z mojej winy) rozwiązali ze mną w ciągu kilkunastu minut. Nie rozumiem blokady BING chodzi o bota ze ma zablokowane indedxowanie? Patrzyłeś w logach czy https://www.bing.com/webmaster/home/mysites wyrzuciło Ci jakiś błąd? Właśnie dodałem bloga tam, bo się okazało że akurat itiq nie mam dodanego w search consoli binga.

 11. Dzięki za zaktualizowanie wpisu o naszą nową nazwę cyber_Folks! Przy okazji pozdrowienia dla Ciebie Marcinie i wszystkich czytających, bo nasza nowa marka oznacza jeszcze większe nastawienie na aspekt społeczności. Społeczności ludzi, dla których internet jest ponadprzeciętnie ważny. Twórców. Deweloperów. Ekomersiaków. Przedsiębiorców. A więc i czytelników tego bloga. Wszyscy jesteśmy częścią jednej społeczności. Dobrego dnia!

  • Również pozdrawiam, mam nadzieję że jakość usługi pozostanie na tym samym jak nie lepszym poziomie 😉

 12. Marcin, nadal korzystasz z linuxpl/cyberfolks? przeczytałem ich test jak wybrac hosting.pl/recenzja-cyberfolks/ i i jestem prawie zdecydowany, ale brakuje mi opinii kogoś ogarniętego 🙂

 13. Nie dawajcie się nabierać na te hostingi „wordpress”. Serio. To chwyt marketingowy. Myślałem, że tu są ludzie inteligentni, którzy wiedzą o tym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.