Buto narty – następca nart i snowboardu? Co powinieneś wiedzieć o Sled Dogs

Słyszeliście o butonartach Sled Dogs? Nie? W takim razie musicie je poznać!

Pewnie nie raz jako dzieci bawiliśmy się ślizgając po tafli zamarzniętej kałuży w samych butach, żałując, że nie można by tak szusować po wszystkich zaśnieżonych uliczkach i ścieżkach… A może zostało Ci się to do tej pory? Pewna firma wyszła na przeciw tym pomysłom, marzeniom i stworzyła coś więcej niż pomysłowego – nartobuty, buto narty, łyżwonarty łyżwy z nartą pod spodem to właśnie przypominają sled dogs / snowskates.

Krótka historia pomysłu na sled dogs

Łyżwo narty Sled Dogs to marka unikalnego sprzętu sportowego, którego kolebką jest nie inaczej jak, mroźna Norwegia… Twórcami są dwaj pochodzący z tego kraju bracia – Ronny Paweł Gydar i Tommy Einar Gydar Syversen. Ronny jest skate’rem, zapalonym miłośnikiem inline skating’u, który szuka sposobu, aby cieszyć swoją pasją również w zimie, niekoniecznie tylko na torze łyżwiarskim i zakrytych halach. Tommy jest gościem, który kocha “postokowe” imprezy oraz dyskusje z kolegami w ich trakcie. Chcąc wzbudzić zaskoczenie i podziw poszukiwał czegoś tak oryginalnego, co sprawiłoby, że i on i obserwujący go cieszyliby się zabawą jeszcze bardziej. Bracia razem dzielą pasję do Sled Dogs Snowskates i nic nie może sprawić żeby byli bardziej szczęśliwi, niż widok mijanych towarzyszy na stoku.

Czym są nartobuty Sled Dogs Snowskates?

Snowskates to dokładnie to o czym myślicie. W skrócie można napisać, że to deski (skates), dzięki którym można pędzić po śniegu! Jasne i proste!

Jest wiele rodzajów snowskate: single deck snowskates, bideck snowskate, 4×4 snowskates, powderskates oraz sled dogs snowskates.

Każdy, kto wie, jak używać łyżw lub rolek, bez wątpienia i trudności będzie wiedział jak korzystać z Sled Dogs Snowskates.

Od trochę bardziej technicznej strony: są to wygodne, lekkie buty, połączone z wyjątkową bazą (the base/ski), przywodzącą na myśl bardzo skrócone narty. Stalowe brzegi, o odpowiednim profilu, pozwalają na maksymalną kontrolę podczas jazdy. Snowskates łączą swobodę agresywnych ruchów, które można wykonywać na rolkach i łyżwach, ze swobodą i szalonym slalomem w snowboardzie.

Sled Dogs są pierwszym tego typu opatentowanym, bezpiecznym i wprowadzonym do regularnej sprzedaży sprzętem sportowym.

Jak jeździ się na łyżwo nartach snowskates?

Najważniejszą rzeczą jest – jak już wspomniano – doskonały sprzęt, aby dowiedzieć się, jak poruszać się poprawnie i postawić pierwsze kroki, podobnie jak przy nauce jazdy na łyżwach. Na Sled Dogs można mieć tylko poprawną technikę, bo jeśli źle rozłożysz ciężar ciała i skupi się on na palcach, but zanurkuje w śniegu i najzwyczajniej w świecie zatrzyma Cię. Dlatego najpierw należy znaleźć właściwą równowagę.

Aby to osiągnąć musisz stanąć w rozkroku i skupić ciężar ciała na zewnętrznych brzegach stóp, a później przenosić ciężar. Na początku zajmuje to dużo czasu, ponieważ śnieg nie toleruje nieprawidłowego sposobu, ale zarazem łagodzi błędy. To wszystko!

Po krótkim czasie poznasz się, jakim wspaniałym uczuciem jest jeździć w dół zbocza na buto nartach, tak szybko, robić obroty i wyskoki. Powinieneś być przygotowany! W odległości 100 metrów od Ciebie oczy wszystkich będą zwrócone w Twoim kierunku – wszyscy będą spoglądać na to, co robisz, ponieważ jazda na Sled Dogs wygląda bardzo wyjątkowo i przyjemnie.

W związku z powyższym można nauczyć się go szybko i automatycznie zamiast tracić dużo czasu i energii na to tylko, że suniesz prosto w dół stoku, zacząć świetnie się bawić robiąc pierwsze tricki.

7 powodów dlaczego snowskates mogą być lepsze od nart lub snowboardu

  1. tempo nauki jest dużo szybsze niż nauki jazdy na nartach, czy snowboardzie podobno po 3 godzinach jeżeli jeździliśmy kiedyś na łyżwach możemy zacząć już śmigać na snowskates.
  2. jeździsz na rolkach lub łyżwach? To świetnie! Uczyć się będziesz jeszcze szybciej, właściwie to prawie od razu możesz wskoczyć na stok… zaraz po tym ja złapiesz równowagę 😉
  3. jazdy na Sled Dogs mogą bez problemu nauczyć się wszyscy, i dorośli i dzieci
  4. sprzęt dostępny jest w wielu rozmiarach, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w cenie od 990 złotych.
  5. prosta konserwacja – wystarczy zachowywać czystość buta, bazy i regularnie woskować
  6. ponadto śnieg daje wiele nowych opcji, aby poprawić ogólne umiejętności figurowe, równowagę i wytrzymałość podczas zabawy (i upadek na śniegu jest miękki i przyjemny – to nie jest asfalt lub lód)!
  7. zajmują niewiele miejsca, nie będziesz potrzebować wielkiego bagażnika by wpakować tam wielkie snowboardowe buty, długą deskę, czy narty. Ze Sled Dogs możesz zabrać się w góry pociągiem lub tak jak po prostu lubisz.

Na wszystkich filmach, które do tej pory widziałem wygląda to fajnie ciekawe tylko jak wygląda sprawa gdy na stoku są muldy.

>> UNIKNIJ BÓLU – KUP OCHRANIACZE NARCIARSKIE/SNOWBOARDOWE<<

Jak wybrać właściwy rozmiar sled dogsów?

Jeśli będziesz kiedyś chciał spróbować Sled Dogs, powinieneś wiedzieć, jak wybrać odpowiedni rozmiar sprzętu.

Przede wszystkim musisz sprawdzić, czy but, który przymierzasz ma odpowiedni rozmiar i jest wygodny. Upewnij się, że numer który przymierzasz, to ten, który poszukujesz, sprawdzając go na etykiecie buta, który nosisz na co dzień (znajdziesz ją po wewnętrznej stronie języka).

Jeśli mamy taką sytuację i rozmiar waha się po środku rozmiarówki, nie martw się i weź ten większy. Zapas może się przydać, czy to w przypadku, gdy założysz grubsze skarpety na stok, czy nawet ze względu na to, że po długim i intensywnym wysiłku nogi mogą lekko spuchnąć.

Procedura właściwie jest taka sama z jedną znaczącą różnicą: wielkość kobiet jest o jeden rozmiar w dół od wielkości męskiej. Jeśli wybierzesz typ FF.01 problemów nie będzie, ponieważ jest to model posiadający damskie rozmiary, ale jeśli podoba Ci się bardziej inny typ należy pamiętać podczas wyboru, żeby brać jeden rozmiar mniejszy. Na przykład typ FF.01 rozmiar 8 (kobiety) to taka sama wielkość jak w typie F5.03 rozmiar 7 (unisex).

>> UNIKNIJ BÓLU – KUP OCHRANIACZE NARCIARSKIE/SNOWBOARDOWE<<

Jeśli nie masz możliwości osobistej przymiarki buta od sled dogs, aby być pewnym, że wybierasz dobry rozmiar, możesz po prostu zmierzyć całkowitą długość stopy od czubka palca do końca pięty i porównać ją do tabeli.

Jak się podoba połączenie łyżw i nart, są lepsze niż snowboard?

Przeczytaj również też jak ubrać się na stok.

Daj znać w komentarzu jak się podobają buto narty – snowskates 😉

Poprzedni artykułMonohydrat kreatyny ActivLab czy BioTechUSA – opinia
Następny artykułPrzykładowy trening przed wyjazdem na snowboard w góry – 6 ćwiczeń
"Ten zwykły we mnie" to alter ego Marcina ITIQ Miłowskiego stworzone dla wpisów, które są treściami powstałymi we współpracy z markami.

9 KOMENTARZE

  1. ktoś próbował jeździć na tych łyżwo nartach na muldach? Na płaskim stoku wyglądają ok, ale obstawiam ze nie radzą sobie w ekstremanych warunkach i na lodzie :/

    • Producent (chyba w zestawie) daje zabezpieczenie, takie klipsy które zakłada się pod podeszwę, widać na niektórych klipach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.