Monohydrat kreatyny ActivLab czy BioTechUSA – opinia

Kreatyna to zaraz po białku, jest jednym z najbardziej znanych suplementów diety dla uprawiających sport. Z czasem, w skutek różnych badań/połączeń powstaje coraz więcej jej odmian. O monohydracie i jabłczanie kretyny słyszał pewnie każdy amator sportów siłowych. Bardziej doświadczonym wpadło pewnie w ucho takie rodzaje jak: azotan, chlorowodorek i ester etylowy kreatyny.

Badając jej skład można śmiało stwierdzić, że jest ona ergogenikiem sportowym. To znaczy, że poprawia zarówno wydolność tlenową jak i beztlenową. Poprawia też wytrzymałość, siłę i masę mięśniową.

Po przejrzeniu kulturystycznych forów internetowych opinii w temacie tzw. „krety”, miłośnicy sztangi i hantli nie odpuszczają tematu kreatyny i stosują ją obowiązkowo w swoich treningach. W tym artykule przyjrzymy się kreatynie od BioTech USA Creatine Monohydrate oraz tańszej ActivLab Creatine Powder, które są dość popularne.

Opakowania monohydratu kreatyny BioTech (czarne pudełko) i ActiveLab (czerwone pudełko)
Opakowania monohydratu kreatyny BioTech (czarne pudełko) i ActiveLab (czerwone pudełko)

Kiedy stosować monohydrat kreatyny?

Jeśli chodzi o skutki różnych działań zdania zawsze są podzielone. Tak samo jest i ze sposobem przyjmowania kreatyny. Producenci ActivLab sugerują nam że najlepszym sposobem jest przyjmowanie suplementu 2 razy dziennie po 5 g- bez znaczenia czy jest to dzień treningowy czy też nie.

W przypadku BioTechUSA twórcy skłaniają nas do zrobienie fazy nasycenia. Zakłada ona że przez pierwszy tydzień bierzemy 20-30 g „krety”. Zasięgając opinii ludzi w branży oraz sportowców pierwsza i druga technika przynoszą takie same skutki. Przy czym trzeba pamiętać, że faza nasycenia „każe nam” spożyć tej kreatyny więcej, ta natomiast w nadmiarze najprościej mówiąc „idzie w kanał”.

Odnośnie kreatyny warto obejrzeć film gdzie Jacek Bilczyński w bardzo profesjonalny sposób tłumaczy jej działanie popierając swoje wypowiedzi badaniami naukowymi.

Przy tym wszystkim warto pamiętać, że każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce.

>> SPRAWDŹ CENĘ ActivLab – Creatine Powder –
smakowa kreatyna: ActivLab ??,?? zł lub bezsmakowa (czysta) ActivLab: ??,?? zł
lub BioTech USA
czysta kreatyna BioTech ??,?? zł  i otrzymaj gratis do zakupów.

Porównanie składu kreatyny ActivLab i BioTechUSA

Przy porównaniu składu obu tych suplementów nie ma co się specjalnie zagłębiać, gdyż BioTechUSA i ActivLab to prosta kreatyna w czystym wydaniu. Na dawkę 5 g przysługuje nam 5 g czystego monohydratu kreatyny. Mamy do czynienia tutaj z czystą kreatyna co może się spodobać sportowcom uczulonym czy też najzwyczajniej w świecie nie lubiącym barwników i emulgatorów.

ActivLab obok wersji bezsmakowej proponuje nam jeszcze szereg różnych wersji smakowej (cytryna, grejpfrut, kiwi, porzeczka, wiśnia). Myślę, że każdy znajdzie choć jeden smak których mu leży. Należy też pamiętać że ActivLab ma znacznie niższą ceną! W sklepach internetowych można dostać ją już za 24 pln co daję nam połowę ceny(!) BioTechUSA.

W kreatynach w takim przedziale cenowym nie ma co liczyć na „super” składniki specjalne (np. taurynę). Jeśli jednak wpadnie wam coś w oko, to raczej odradzam. Za taką cenę producenci raczej nie dają nic co da nam jeszcze lepsze efekty.

Etykiety kreatyny ActiveLab oraz BioTech USA - informacje ze składem kreatyny
Etykiety kreatyny ActivLab oraz BioTech USA
Druga strona etykiet monohydratu kreatyny BioTech i ActiveLab
Druga strona etykiet monohydratu kreatyny BioTech i ActivLab

Czy warto kupić prawie 2x droższą kreatynę BioTechUSA od ActivLab? – kreatyna BioTech i Activlab opinie

Jak wcześniej wspominałem każdy organizm reaguję inaczej. Nie którym lepsze efekty przyniesie to innym to. Jeżeli jesteś początkujący polecam spróbować kreatynę ActivLaba. Jeżeli to nie będzie to co chcesz zawsze możesz dopłacić i wziąć kreatynę BioTechUSA. Jednak na początek zawsze polecałbym tą tańszą opcję.

Warto zauważyć że w pudełku BioTecha znajdziemy idealną miarkę na 5 gramową porcję kreatyny, o czym niestety producent ActivLab nie pomyślał. (update) Ktoś z ActivLab czytał ten artykuł, albo opinie na forach, bo od nowej serii w pudełku z kreatyną ActivLab też znajdziemy miarkę, szkoda tylko że nie odmierza idealnie 5g porcji.

ActivLab – Creatine Powder – 500g – bezsmakowa i smakowa około 24 złotych
>> SPRAWDŹ AKTUALNĄ CENĘ W SKLEPIE – smakowa: ActivLab ??,?? zł i bezsmakowa (czysta) ActivLab: ??,?? zł otrzymaj gratis do zakupów

BioTech USA – 100% Creatine – 500g cena około 44 złote
>> SPRAWDŹ AKTUALNĄ CENĘ W SKLEPIE – czysta BioTech??,?? zł i otrzymaj gratis do zakupów.

Poprzedni artykułMasło orzechowe Sante go on vs FA so good – porównanie
Następny artykułButo narty – następca nart i snowboardu? Co powinieneś wiedzieć o Sled Dogs
"Ten zwykły we mnie" to alter ego Marcina ITIQ Miłowskiego stworzone dla wpisów, które są treściami powstałymi we współpracy z markami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.