Jak polepszyć swój sen dzięki telefonowi? – SleepBOT mini recenzja

Masz problemy ze wstawaniem? Zapominasz że masz iść spać? Chciałbyś śledzić ile czasu dziennie śpisz? Nie wierzysz w swoją nadmierną ruchliwość w łóżku? A może chcesz nagrać to co mówisz przez sen? Te wszystkie problemy rozwiązuje aplikacja SleepBot. Jeżeli masz telefon z Androidem lub iOS możesz ją zainstalować całkowicie za darmo klikając na ten link: Google Play, iTunes. Od niecałego tygodnia jest również dostępny w wersji Polsko języcznej. Dalej przeczytasz o poszczególnych funkcjach aplikacji sleepBot, z których miałem do tej pory przyjemność korzystać.

sleepbot screenshot main screen

SleepBot możę rozwiązać problemy ze wstawaniem rano

W aplikacji możesz ustawić opcje smart alarm, dzięki której budzik zacznie dzwonić w 30 minutowym przedziale czasowym przed godziną wstania. Aby to jaśniej wytłumaczyć podam przykład. Chcemy wstać o 8:03 ustawiamy opcje smart alarm. SleepBot zacznie nas budzić w przedziale od 7:33 – 8:03. Kiedy to dokładnie zrobi? To zależy od ruchów naszego ciała i może głośności otoczenia może to nastąpić na przykład o 7:43. Jak to działa? Na podstawie własnych testów aplikacji podejrzewam że wykrywa on zmianę pozycji ciała. czyli w przypadku zmiany boku spania w godzinach 7:33 – 8:03 zaczyna nas wybudzać. Czy to działa? W moim przypadku nie do końca, widząc że zostałem obudzony przed czasem dusze drzemki do oporu.

Jak nie zapomnieć iść spać?

Jeżeli ustawisz w aplikacji mobilnej cały tydzień swoich pobudek np. pon-pt 7:00 sb-niedz 10:00 i wybierzesz odpowiedni czas snu dla siebie załóżmy że jest to 8 godzin dziennie to appka będzie w ciągu tygodnia pracy przypominać Ci żebyś szedł spać o 23, a w weekendy o 2 w nocy aby przespać swoje optymalne 8 godzin snu. Czy to działa? Zdecydowanie tak! Jeżeli jesteś nocnym markiem i często zdarza Ci się zapomnieć która jest godzina czytając jakąś ciekawą książkę, bądź siedząc przed PC, na pewno takie przypomnienie uświadomi Ci że najwyższa pora pomyśleć o łóżku.

Śledzenie czasu snu.

To nie lada gratka dla osób uzależnionych tak jak ja od danych, którzy kochają wszystko analizować. Aplikacja mobilna mierzy czas naszego snu pokazując go na przejrzystym grafiku, który niestety nie można przesuwać, możliwe że nie znalazłem takiej funkcji.

Nagrywanie swojego majaczenia podczas snu.

Kolejna ciekawa funkcja, choć ciężko odnaleźć dany moment swojego majaczenie. Przynajmniej mi, ponieważ najczęściej jest to nagranie przerzucania się z boku na bok niż ludzki głos. Przez co w folderze z z w którym zapisują się dźwięki jest wiele pojedynczych nagrań z szumem pościeli. Wskazówka! Gdy już prześpisz noc podczas której widzisz na wykresie że jest zarejestrowany jakiś dźwięk, wystarczy że wjedziesz do folderu z zapisanymi nagraniami i posegregujesz je według rozmiaru pliku zazwyczaj te najwięcej ważące są tymi z naszym „nocnym głosem”.

Śledzenie ruchów ciała podczas snu

Możliwość monitorowania swojej aktywności ruchowej podczas snu wydaje mi się za zbędny bajer, ale może komuś jest to do czegoś potrzebne. Podajcie przykład w komentarzu, bo ja nie mam pomysłu.

Na zakończenie

Recenzja dotyczy aplikacji mobilnej w wersji 3.2.8 i niestety zawiera ona dość istotny błąd. W przypadku mojego telefonu Sony Xperia T z androidem 4.1.2 występuje następujący problem: w momencie gdy mam w telefonie włączony tryb oszczędności energii appka nie raczy mnie budzić po naduszeniu drzemki. Budzi mnie tylko raz potem już sobie odpuszcza, to tylko moja hipoteza że winny jest temu tryb oszczędności energii. Kilka razy przez ten bug zaspałem. Czego brakuje? Jeżeli mówię już o wadach to brakuje mi funkcji możliwości odtwarzania radia internetowego jako budzika, w innej aplikacji (nie pamiętam nazwy) na poprzednim telefonie ta funkcja był rewelacyjnym rozwiązaniem. Co jest super? Co najbardziej mi się podoba to automatyczny tryb offline! Na noc zazwyczaj podłączam telefon do ładowania i nie chce żeby mnie ktokolwiek budził. Dlatego po naduszeniu „going to sleep” telefon przełącza się w tryb samolotowy dzięki czemu bateria posłuży mi trochę dłużej. Oczywiście po przebudzeniu telefon znowu jest online.

Używam tej aplikacji mobilnej na co dzień i każdemu ją polecam, chociaż uważajcie na tryb oszczędności energii zgłosiłem im ten błąd niedawno i może kiedyś go poprawią.

[update] Po aktualizacji androida gdzie Xperia dostaje specjalny tryb oszczędzania energii problem z nie budzeniem nie występuje.

Poprzedni artykułGdzie w Warszawie kupić Rogale święto Marcińskie?
Następny artykułJak otworzyć własny oddział bankowy za darmo i zarabiać siedząc w domu?
"Ten zwykły we mnie" to alter ego Marcina ITIQ Miłowskiego stworzone dla wpisów, które są treściami powstałymi we współpracy z markami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.