Jak uczyć się języków za pomocą telefonu i za darmo?

Chciałbyś uczyć się języka obcego całkowicie za darmo? Język Angielski, Hiszpański, Niemiecki…. i wiele innych języków znajduje się w twojej kieszeni! Poznaj strony internetowe, które posiadają również swoje aplikacje mobilne pozwalające uczyć się języka obcego gdziekolwiek jesteś.

Fiszki na telefon za darmo – vocabla [już płatna] oraz memrise

Naukę słówek możemy usprawnić za pomocą: vocabla.com. Aplikacja to odwzorowanie popularnych papierowych fiszek / flashcards (z jednej strony mamy słowo po polsku z drugiej po angielsku). Swoją przygodę z nauką rozpoczynamy od wybrania listy słówek, które nas interesują np. Medycyna, Biznes możemy również stworzyć własną listę słów których chcemy się uczyć. Możemy znaleźć bardzo dużo gotowych list słówek, która cały czas się poszerza o nowe pozycje. Na tablecie lub telefonie uczymy się słówek poprzez fiszki lub quiz. Na samej stronie internetowej możemy dodatkowo uczyć się wpisując dany wyraz poprawnie. Za każde wpisane poprawnie słowo otrzymujemy 2 punkty, odgarnięte 1 punkt, a oglądanie fiszek tylko pomaga nam w zapamiętaniu słowa i nie jest premiowane. Za zdobyte punkty otrzymujemy medale, a nasze osiągi są na bieżąco widoczne w rankingu użytkowników portalu.

Dodatkowo system pozwala na zainstalowanie wtyczki do przeglądarki Chrome, która działa o tak:

vocabla nauka jezyka

Czytając tekst w danym języku którego się uczymy w tym przypadku angielskiego, klikamy dwukrotnie na słowo którego nie znamy, a poza otrzymaniem tłumaczenia możemy dodać je do swojej listy słówek której się uczymy.

Vocabla proces

Co ciekawe portal został stworzony przez Polaków i jest cały czas rozwijany. Niestety najfajniejsze funkcje tej aplikacji stały się płatne, dlatego polecam zapoznać się z projektem, który jak deklaruje na zawsze będzie darmowy – memrise.com

W aplikacji memrise uczymy się między innymi za pomoca tak zwanych fiszek oraz możemy rywalizować z naszymi znajomymi.

memrise darmowa nauka jezyka

Nauka gramatyki i wyrazów w języku obcym

Jeśli znasz już język angielski możesz uczyć się innych języków za pomocą Duolingo: www.duolingo.com zastosowane w niej mechanizmy grywalizacji dodatkowo motywują do nauki. Ostatnio wprowadzono tez wiele kursów w języku polskim więc można uczyć się angielskiego z poziomu języka poslskiego.

duolingo cechy

Duolingo udostępniło również wersje offline dzięki czemu możemy pobrać lekcje na telefon i uczyć się nie będąc w zasięgu internetu na przykład za granicą. Jedyną wadą aplikacji mobilnej Duolingo jest to że nie mamy tak jak w wersji na przeglądarkę komputera wstępu do danego działu, w którym wyjaśnione są podstawowe zagadnienia gramatyczne.

Znacie inne ciekawe aplikacje mobilne do nauki języka obcego? Dajcie znać w komentarzu 🙂

Poprzedni artykułDlaczego konto w t-mobile usługi bankowe (były Alior Sync) jest najlepszym ROR’em?
Następny artykułRanking szkół językowych w Poznaniu – zestawienie cenników za kurs FCE dla studentów
Aloha! Potrzebujesz zwiększyć sprzedaż w Internecie? Zapraszam na konsultacje: Marcin ITIQ Miłowski - Digital Marketing Consultant

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.