System FONDY – autoryzacja płatności przez internet

Jakie zalety mają zakupy w sieci? Wygoda i nieskomplikowanie, takie odpowiedzi wskazało odpowiednio 44 i 41 proc. Polaków przebadanych przez Gemius (raport „E-commerce w Polsce 2017”). Wartość rodzimego rynku e-commerce osiągnęła w zeszłym roku 40 mld zł. Jeśli chcecie uszczknąć coś z tego tortu, musicie zadbać o bezpieczny system płatności. Ciekawą i stosunkowo świeżą propozycją jest Fondy.

Czym jest rozwiązanie proponowane przez platformę?

Fondy to system akceptacji płatności. Umożliwia sklepom internetowym i przedsiębiorcom prywatnym przyjmowanie zapłaty z wykorzystaniem kart płatniczych, bankowości online i e-portfeli. System płatności Fondy dostępny jest na rynku:

  • unijnym,
  • rosyjskim,
  • ukraińskim.

Oczywiście mogą z niego korzystać też rodzimi sprzedawcy. Dzięki Fondy zaakceptują płatności ze stron internetowych,e-sklepów, aplikacji mobilnych na smartfonach i innych urządzeniach z dostępem do sieci.

System płatności zintegrujecie z popularnymi CMS’ami, takimi jak:
CMS'y, z którymi współpracuje FondyDo wdrożenia systemu płatności w sklepie nie są potrzebne zaawansowane umiejętności programistyczne. Wystarczy, że przekleicie kilka linijek kodu na swoją stronę. Fondy posiada również wtyczki do ponad 20 modułów CMS. Znajdziecie je na stronie www.fondy.eu.

Czego konkretnie możecie spodziewać się wśród funkcjonalności Fondy? Platforma oferuje między innymi:

  • jednorazowe płatności kartą,
  • płatności cykliczne,
  • dostosowane wizualnie, spersonalizowane strony akceptacji płatności,
  • zautomatyzowane, natychmiastowe zwroty za zakupy (dla klientów),
  • faktury online zintegrowane z buttonem “Zapłać teraz”.

Kto powinien zainteresować się usługą?

System płatności Fondy powinien znaleźć się w orbicie zainteresowań:

  1. Obecnych lub przyszłych właścicieli platform e-commerce – jak pokazują wyniki raportu e-Izby – „Omnicommerce. Kupuję wygodnie”, transakcje online kartą znajdują się wśród trzech najpopularniejszych metod płacenia za zakupy w internecie. Zapewnienie klientom niezawodnego i wygodnego systemu do akceptacji płatności powinno zmniejszyć ilość porzuconych koszyków.
  2. Prywatnych przedsiębiorców sprzedających np. w mediach społecznościowych – możliwość wystawiania e-faktur połączonych z buttonem do płatności zwiększy bezpieczeństwo transakcji. Zyskacie też transparentność – cała historia wystawionych faktur dostępna będzie po zalogowaniu na portalu sprzedawców.
  3. Usługodawcy, oferujący webinary, szkolenia, kursy online – dzięki guzikowi płatności w łatwy sposób pobierzecie pieniądze za swoje usługi z poziomu strony internetowej albo bloga. Fondy umożliwia również rozliczanie płatności międzynarodowych.

Zalety platformy

Aplikacja mobilna Fondy
Akceptacja płatności w Fondy jest przede wszystkim niezawodna i bezpieczna. Dostawca usługi gwarantuje sprawność operacyjną bramki płatniczej na poziomie 99,95 proc.. Co oznacza, że z powodu problemów technicznych odrzuconych zostanie nie więcej niż 5 transakcji na 10 000. A warto zaznaczyć, że całodobowa dostępność, co wiąże się jednoznacznie z niezawodnością, to dla Polaków najważniejszy powód, dla którego wybierają zakupy online (źródło: raport “E-commerce w Polsce 2017. Gemius dla e-Commerce Polska”).

Fondy pozwala na autoryzację międzynarodowych płatności. Co więcej, jeżeli wystawicie fakturę w obcej walucie, przeliczenie kursu leży po stronie Fondy. Platforma obsługuje transakcje w:

    • dolarach,
    • euro,
    • funtach,
    • rublach,
    • ponad 30 innych lokalnych walutach.

    A tak rozkłada się popularność różnych form płatności za zakupy online w 11 europejskich krajach.
    Płatności online w Europie
    Kiedy klient przejdzie do finalizacji procesu zakupowego, nie zostanie przeniesiony na zewnętrzną stronę. Dodatkową zaletą jest fakt, że okno płatności możecie dostosować tak, by było w pełni spójne z interfesjem waszej platformy. Do modyfikowania i tworzenia nowych szablonów przyda się znajomość CSS’a. Nie martwcie się jednak, wystarczy absolutnie podstawowy poziom.
    Edycja strony płatności
    Z perspektywy sprzedawcy bardzo ważne są wypłaty. W Fondy pieniądze na waszym koncie pojawią się nawet następnego dnia od zaksięgowania transakcji.

    Czas gra na waszą korzyść również podczas rejestracji i wdrażania systemu płatności. Po wypełnieniu formularza integracja z CMS’em metodą kopiuj/wklej pozwoli wystartować po ok. 3 godzinach od rozpoczęcia procesu.

    Jak zacząć?

    Żeby wdrożyć system płatności Fondy na blogu, w e-sklepie, albo w aplikacji wystarczą trzy kroki:
    Rejestracja online
    Podczas rejestracji wystarczy, że podacie adres e-mail. Następnie go potwierdzicie i ustawicie hasło. To pozwoli utworzyć konto sprzedawcy w systemie płatności Fondy.
    Formularz z danymi finansowymi
    Po utworzeniu konta wypełnijcie krótki formularz z danymi na temat konta. Na nie będą wpływały pieniądze od klientów.
    Panel sprzedawcy Fondy
    Później zostaje już tylko konfiguracja metody odbierania płatności i wypłaty.
    Metody odbioru płatności i wypłaty

    Jak odbywa się odbieranie płatności?

    Pierwsza dostępna metoda akceptacji płatności opiera się na jednej z wtyczek przygotowanych przez Fondy. Platforma przygotowała rozszerzenia dla ponad 20 modułów CMS​. Wtyczki pomogą zainstalować przejrzyste instrukcje przygotowane przez dostawcę. Integracja pozwoli na akceptowanie płatności jednym kliknięciem. Wygodnym rozwiązaniem są maile generowane przez Fondy do osób, które nie ukończyły płatności lub ich transakcja została odrzucona . Wiadomość przypomina klientowi o niedokończonej/niezrealizowanej płatności. Zawiera też link do strony.

    Druga opcja to guzik płatności. W dosyć prosty sposób stworzycie go w panelu z pomocą generatora guzików. Po ustaleniu parametrów możecie umieścić go np. na blogu. Od was zależy, czy zrobicie to, wklejając fragment kodu HTML, czy umieszczając link do płatności.

    Faktury online

    Trzecia możliwość jest szczególnie atrakcyjna dla prywatnych przedsiębiorców. Powinna się sprawdzić np. u copywriterów-freelancerów. Mowa o e-fakturach. Po wypełnieniu formularza, gdzie podajecie dane kupca, przedmiot i termin zapłaty. Dokument wysyłacie:

    • mailem,
    • sms-em,
    • komunikatorem np. Messengerem.

    Muszę przyznać, że rozwiązanie jest wygodne, bo po stronie Fondy leży:

    • wykonanie płatności,
    • powiadomienie płatnika o statusie transakcji,
    • wysyłka pokwitowania.

    Macie zagranicznego kontrahenta? Z Fondy płatności międzynarodowe to żaden problem. Z systemem płatności wystawicie fakturę w obcej walucie, a program zajmie się przeliczeniem kursu. Zyskujecie też dostęp do całej historii transakcji i faktur w jednym miejscu.

    Co jeszcze na was czeka?

    Wspomniałem już, że system płatności Fondy daje możliwość przyjmowania cyklicznych opłat. Wybór takiej opcji leży po stronie klienta. Dokonuje go, korzystając z kalendarza płatności.
    Widok kalendarza płatności
    Ustala okres, co jaki ma być pobierana kwota i wybiera jej wysokość. Przyda się to, zwłaszcza jeśli świadczycie usługi abonamentowe. Płatność jest podpięta do karty klienta. To rozwiązanie doskonale znane. Stosowane chociażby u takich usługodawców jak Spotify, czy Netflix.

    Skoro jesteśmy w zakładce o zarabianiu przez internet, to na końcu wspomnę o programie partnerskim Fondy. Zyski afiliantów mogą sięgać 0,3 proc. obrotów sprzedawcy. Program kierowany jest bardzo szeroko. Mogą na nim zarabiać. np. developerzy, którzy zintegrują system akceptacji płatności z platformą swojego klienta. Oczywiście Fondy jest otwarte również na klasycznych wydawców, którym udostępnia linki partnerskie.

Poprzedni artykułOdzież snowboardowa – jak ubrać się na stok? ceny i wskazówki
Następny artykułWymieniłem Dell Vostro 5471 na Asus Zenbook ux430un – 14 calowy laptop do 5000 zł
Ten zwykły we mnie
"Ten zwykły we mnie" to alter ego Marcina ITIQ Miłowskiego stworzone dla wpisów, które są treściami powstałymi we współpracy z markami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.