Jak szybko dodać dużą ilość zdjęć z wakacji na przykładzie Picasa

Duża ilość zdjęć zrobiona podczas imprez, wyjazdów, ślubów, wakacji którymi nie koniecznie chcemy się chwalić na Facebook’u ale chcemy udostępnić znajomymi sprawia że mamy nie lada problem, gdyż czasami zajmuje ponad gigabajty danych. Jeżeli mamy wolne łącze internetowe i nie chcemy się bawić w przekazywanie zdjęć na pendrive, bo liczy się wygoda i czas najlepiej jest skorzystać z programu do edycji zdjęć oferowanego przez Google: Picasa. Możemy pobrać go na picasaweb.google.com

Projekt Google Picasa został zawieszony:  Pobierz alternatywę – Dropbox

Jak każdy program aby dobrze dział trzeba go najpierw odpowiednio skonfigurować. Aby szybko wysyłać zdjęcia na nasze konto w Google należy zaznaczyć opcje zaznaczone na poniższych obrazkach. Oczywiście po wcześniejszym zalogowaniu się na swojego gmail’a.

Narzędzia > Opcje

1

Zakładka Albumy internetowe. Najszybciej wyślemy zdjęcia małe, ale ich jakość będzie dość kiepska. Dlatego zalecana opcja to 1600 pikseli przy czym jeżeli bardzo zależy nam na prędkości warto zaznaczyć opcje średnie 1024, które na większości monitorów w laptopach 15,6″ będą wyglądać dobrze.

2

Ustawienia rozmiaru plików wysyłanych zdjęć możemy również zmienić bezpośrednio po kliknięciu udostępnij przy folderze, który chcemy wrzucić do sieci.

Picasa 3_2013-08-26_19-37-51

W przypadku telefonów z Androidem oraz iphone’ów spraw jest jeszcze prostsza. Nie potrzeba żadnych kabli żeby przegrać stos zdjęć. Wystarczy zainstalować aplikacje Dropbox: http://db.tt/OP0trrk Po jej zainstalowaniu wystarczy włączyć opcje udostępniania zdjęć gdy znajdziemy się w zasięgu wi-fi. Jeżeli mamy wykupiony duży pakiet internetowy można również zaznaczyć opcje aby upload odbywał się podczas naszego połączenia 3G, aczkolwiek takie rozwiązanie zżera też więcej energii.

 

Poprzedni artykułCo mnie zaskoczyło w tablecie nexus 7 z modułem 3G (model 2012)
Następny artykułApart Hotel Happy w Słonecznym Brzegu, Bułgaria – recenzja
Aloha! Potrzebujesz zwiększyć sprzedaż w Internecie? Zapraszam na konsultacje: Marcin ITIQ Miłowski - Digital Marketing Consultant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.