Poniżej znajdziecie rozpisane w schematach blokowych 11 podstawowych algorytmów, które robiłem w liceum. Są to zadania robione na sprawdzian z informatyki lub po prostu na zajęciach. Aby zobaczyć szczegóły algorytmu kliknij na zdjęcie by je powiększyć. Liczę na lajki!
Wskazówka: klikaj w obrazki, aby powiększyć.
> Algorytm obliczania średniej arytmetycznej dwóch liczb rzeczywistych podanych na wejściu.> Algorytm obliczający wartość bezwzględną liczby rzeczywistej x.
> Algorytm potęgowania – błąd: zamiast: S:=S+L powinno być S:=S+N
> Algorytm podejmowania decyzji, czy podana liczba rzeczywista jest liczbą dodatnią.
> Algorytm wypisujący wszystkie liczby dwucyfrowe.
> Algorytm rysujący szlaczek składający się z piętnastu znaków gwiazdki.
> Algorytm, który pobiera na wejściu całkowitą dodatnią liczbę mniejszą od 100, a wyprowadza napis z informacją, czy jest to liczba parzysta czy nie.
> Algorytm obliczający pole trójkąta na podstawie długości trzech odcinków (wzór Herona). W przypadku, gdy z podanych odcinków nie da się utworzyć trójkąta, powinien zostać wyświetlony odpowiedni komunikat.
> Algorytm pobierający kolejne liczby naturalne jednocyfrowe dotąd, aż ich suma przekroczy 30. Na wyjściu algorytmu chcemy otrzymać informację, ile liczb zostało podanych oraz ile wyniosła ich suma.
> Algorytm obliczania silni liczby naturalnej n.
> Algorytm obliczania sumy wszystkich liczb całkowitych z przedziału <a, b>, gdzie a, b są liczbami całkowitymi podanymi na wejściu.
Przydało się? Lajkuj: