11 sposobów zaoszczędzenia czasu i pieniędzy na basenie – przykład Term Maltańskich w Poznaniu

Nikt z nas nie lubi wydawać zbyt dużo pieniędzy na rozrywkę, tym bardziej że dzięki prostym trikom można. Poniżej prezentuje 11 pomysłów na obniżenie kosztów pobytu na pływalni. A jeden z nich to oferta na Groupon’ie. Kupon dla dwóch osób za 26 złotych za godzinę daje 13 złoto/godzino/osobę 😛

1. Przed wyjazdem na basen sprawdź promocje na portalach typu Groupon

Promocje Happy Hour termy poznanWejdź na stronę internetową swojej pływalni, obczaj ich fejsa. Możliwe że gdzieś są informacje na temat happy hours (np. po 21:00 od pon-pt taniej), bądź zniżkach. W przypadku Term Maltańskich najbardziej opłaca się przyjść  z kuponem: qpony.pl/drugi-bilet-gratis.

Najdrożej jest w weekedny ulgowicze płacą wtedy 20 złotych za jedną godzinę. Aktualny cennik term znajdziesz tutaj.

2. Zabierz swoją suszarkę

Jeżeli masz długie włosy wysuszenie ich w szczególności zimą może zająć trochę czasu, dlatego opłaca się zabrać ze sobą własną suszarkę. Po wyjściu za bramkę na pewno znajdzie się wolny kontakt aby się podłączyć.

3. Nie płać za parking

Przy niektórych pływalniach znajdują się płatne strzeżone i bezpłatne parkingi zaparkuj blisko strzeżonego parkingu i dobrze zabezpiecz samochód zaoszczędzisz parę złotych. W przypadku Term parking płatny jest 2 zł za cały dzień, ale obok stacji maltanka czasami znajdzie się wolne i legalne miejsce parkingowe.

Pamiętaj że na basen najtaniej dojechać komunikacją miejską. W przypadku Term Maltańskich dojedziemy tam tramwajem, ale kawałek jest na dojście, za to autobus (linia nr 84) podjeżdża bliżej wejścia na basen niż zlokalizowany jest parking. Z przystanku tramwajowego Novotel w 10 minut jesteśmy na miejscu. W okresie letnim można też podjechać kolejką Maltanka lub turystyczną linia numer 100, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

4. Przebież obuwie już na holu

Nie trać czasu za bramką większość aquaparków posiada kanapy do przebrania obuwia na klapki przed przejściem przez kasę.

5. Załatw swoje potrzeby fizjologiczne przed wejściem przez bramkę

Nie wiem jak Tobie ale mi zawsze „chce się” jak  tylko poczuje wilgotne powietrze, tak samo jak pada deszcz. Nie wiem czy to zasada u wszystkich, ale lepiej załatwić się w ubikacji poza strefą, w której płacimy za czas przebywania.

6. Zapoznaj się z mapa obiektu przed wejściem na niego

Jeżeli pierwszy raz wybierasz się na dany obiekt, który jest dość duży zobacz najpierw jak wygląda na mapie i zaplanuj z jakich atrakcji zamierzasz skorzystać. Oczywiście ta rada ma sens tylko wtedy gdy zamierzasz spędzić tam mało czasu, a nie cały dzień.

7. Kurtkę zabierz do szatni

Szafki na pływalniach zazwyczaj są dość pojemne, a większość pływalni chce zarabiać dodatkowo na opłatach za przetrzymaniu płaszczu/kurtki w szatni. Na Termach Maltańskich koszt ten wynosi 2 złote, ale kurtka spokojnie spokojnie zmieści się w szafce znajdującej się w przebieralni trochę gorzej może być z długim płaszczem.

8. Sprawdź czy szafka działa poprawnie

Sprawdzanie szafki termy

Złośliwość rzeczy martwych ma to do siebie że lubi się psuć. Warto przed zapakowaniem wszystkich swoich rzeczy do szafki sprawdzić czy mechanizm ją zamykający działa poprawnie. Jeżeli nie, trzeba szukać innej szafki. Aktualnie na termach maltańskich zamontowano bardziej niezawodny system niż ten widoczny na zdjęciu obok.

9. Zapamiętaj numer szafki

Jeżeli masz problemy z zapamiętywaniem licz postaraj się wybrać taki numer który z czymś Ci się kojarzy. Na przykład 747, kojarzy mi się z samolotem Boeing 747. Niektóre pływalnie tak jak poznańskie termy mają specjalne czytniki do sprawdzenia, który numer szafki przypisany jest do naszej opaski. Znajdziesz go przy wyjściu spod prysznica do szatni.

10. Sprawdź ile zostało Ci czasu – po wejściu na basen

Zawsze lepiej wiedzieć ile czasu jeszcze zostało na korzystanie z przyjemności i znać konkretną godzinę wyjścia, więc jeżeli zapomniałeś, od której biegnie Ci czas lepiej to sprawdź. Ja już wiem że przebranie się i wejście na basen od przekroczenia bramki liczącej czas zajmuje mi 7 minut, (zimą lekko dłużej) dlatego tego nie sprawdzam. Pozatym zawsze pamiętam godzinę wejścia odbijając się przy kasach term.

11. Zatrzymaj czas jeżeli do kasy przy wyjściu jest kolejka – dostaniesz 10 minut extra 

2013-11-10 11.19.32

Po wyjściu z szatni ustawiając się w kolejce możesz zatrzymać czas stojąc w kolejce.

 

 

 

 

 

 

Macie inne pomysły na zaoszczędzenie czasu spędzonego na basenie? Czekam na komentarze.

TermyMaltanskie-BasenSportowy-Poradnik
Basen sportowy na termach maltańskich

Przejrzyj inne wpisy z kategorii sport.

Poprzedni artykułJak otworzyć własny oddział bankowy za darmo i zarabiać siedząc w domu?
Następny artykułNajlepsza zmywarka do 1000 złotych? Jak ją wybrałem i gdzie kupić najtaniej – Indesit DSG573
"Ten zwykły we mnie" to alter ego Marcina ITIQ Miłowskiego stworzone dla wpisów, które są treściami powstałymi we współpracy z markami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.